• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1.Kemah Kalkınma ve İstişare Toplantısı Yapıldı
17 Aralık 2009 Perşembe 00:00

1.Kemah Kalkınma ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir DEMİR’in himayelerinde gerçekleştirilen kalkınma ve istişare toplantısı 15 Aralık günü Kemah meslek Yüksekokulu salonunda yapıldı.  Toplantıya Sayın

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir DEMİR’in himayelerinde gerçekleştirilen kalkınma ve istişare toplantısı 15 Aralık günü Kemah meslek Yüksekokulu salonunda yapıldı.

 

Toplantıya Sayın Valimizle birlikte, Erzincan’ın diğer ilçelerin kaymakamları, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel ÇAKIR, Erzincan Üniversitesi Rektörü Erdoğan BÜYÜKKASAP,  İl Genel Meclis Başkanı ve üyeleri, Erzincan’da teşkilatı bulunan kamu kurumlarının il müdürleri, İstanbul Kemahlılar Dernek yöneticileri ve iş adamları, Kemah’taki tüm köy ve mahalle muhtarları ve azalarıyla birlikte yaklaşık 750 kişi katıldılar.

 

Toplantının açılışını yapan Kemah Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin ŞANAL Kemah’ı anlattığı konuşmasında; Kemah’ın kalkınması için İlçemiz kaymakamı Sayın GÖKMEN çiçekle elele vererek sorunları çözmek için gayret gösterdiklerini, Kemah Meslek Yüksekokuluna ve öğrencilerine özel önem verdiklerini, Kemah’ın sosyal ve kültürel yönden geliştirip, tanıtımını yapmak için gayretlerini olduğunu, Kemahlı iş adamlarının yatırımlarında Kemah’ı önceliklerine almaları gerektiğini belirterek Kemah’a hizmetlerde bulunan herkese teşekkür etti.

 


Toplantıda konuşma yapan Erzincan Üniversitesi rektörü Sayın Erdoğan BÜYÜKKASAP konuşmasında Kemah’ta organik tarım için özel projelerinin olduğunu ifade ederek Kemahlılara ne yapılırsa az kalacağını söyledi.

 

Toplantıya ev sahipliği yapan Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK ise 2009 yılında Kemah’taki ulaştırma, eğitim, sağlık, kamu hizmetlerini iyileştirilmesi konularında gerçekleştirilen proje ve yatırımları anlattığı sunumunda; tarım ve hayvancılık konusunda Kemah’ın potansiyelini çok altında bir gelir elde ettiğini, projelerle geliştirildiğinde bu rakamın çok daha artacağını, toprağında ekmeğini kazanan yöre halkının geri dönüşe başlayarak nüfusun artacağını, tarihte çok özel bir yeri olan Kemah’ın eski günlerine geri dönebileceğini söyledi. Devletin tüm imkanlarının bölge halkının emrinde olduğunu ve hizmetlerin mesaiyle sınırlı kalmayıp projelerin bitirilmesi için geceleri dahi çalıştıklarını ifade etti.

 

Son olarak konuşma yapan Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir DEMİR’ Kemahlıların birlik ve beraberlikle bir çok zorluğu aşmayı bildiklerini, Kemah’ın yüksek okuluna sahip çıkan bir ilçe olduğunu, tarihiyle kültürüyle çok eski olan Kemah’ın kültür ve tarihi değerlerini korunması, günyüzüne çıkarılmasıyla ilgili projelerin bir bir gerçekleştirilmeye devam edildiğini, Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun güçlendirme ve tadilat inşaatıyla Kemah’ın alt yapı problemlerin çözümünün 2010 yılında gerçekleştirileceğini, yatırıma yatırım için gelecek iş kollarına yetişmiş elemanın bu günden temini için İş-Kurun meslek edindirme kurslarının önemli olduğunu, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak kurtarmak için istihdam imkânlarıyla birlikte spor alanlarının da arıtılması gerektiğini söyledi. Ayrıca Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın ilimiz ve ilçelerimizin problemleriyle çok yakından ilgilendiğini söyleyen Sayın Valimiz bölgeye yapılacak baraj inşaatları ve sonrasında önemli istihdam alanlarının oluşacağı müjdesini verdi.

 

Toplantının sonunda Sayın Valimiz Abdülkadir DEMİR, Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK, Kemah Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin ŞANAL ve Kemah İl Genel Meclis Üyeleri ilçenin sorunlarını dinlemek üzere toplantıya katılan Kemahlıların karşısına geçtiler. Kemahlıların taleplerini dinlendiği istişare bölümünde not alan sayın Valimiz ve beraberindeki heyet daha sonra ilçe esnafını ziyaret ettikleri ilçe gezisinde bulundular.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA