• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13.Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri 10 Temmuzda..
03 Temmuz 2009 Cuma 00:00

13.Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri 10 Temmuzda..

13. Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri 10–12 Temmuz tarihleri arasında Kemah’ta yapılacak. Sultan Melik Türbesini ziyaretle başlayacak Şenlikler, Kemah Stadında oynanacak

13. Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri 10–12 Temmuz tarihleri arasında Kemah’ta yapılacak. Sultan Melik Türbesini ziyaretle başlayacak Şenlikler, Kemah Stadında oynanacak 32. Kemah Turnuvası 2009 sezonu Final maçıyla sonuçlanacak.

Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve İstanbul’da faaliyet gösteren Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin birlikte organize ettiği ve Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ile Erzincan’da faaliyet gösteren Kemahlılar Derneğinin destek verdiği şenliklerde gurbet ile sıla buluşacak.

13.Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri 10 Temmuz Cuma günü Sultan Melik Türbesini ziyaretle başlayacak, buradan konvoy halinde Belediye parkına gelinerek protokol konuşmaları yapılacak. Cuma namazı sonrasında Mevlidi Şerif okutulacak.

Sünnet Şöleni, Atletizm yarışması ve Yöre ürünleri tanıtımı yapılacak.

Şenliklerin ilk günü akşamı düzenlenecek Halk Konserinde Türk Halk Müziği Sanatçısı Aynur Güneş sahne alacak.
11 Temmuz Cumartesi günü, 32.Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2009 sezonu Yarı Final maçları oynanacak. Yamaç paraşütü ve cirit müsabakaları ile köy ziyaretleri gerçekleştirilecek. Akşam ise müzik eğlence programı düzenlenecek.

Şenliklerin son günü 12 Temmuz Pazar günü, 32.Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2009 sezonu 3’lük 4’lük müsabakası ve final maçı oynanacak, Kupa ve Ödül Törenin ardından, Şenliklerin değerlendirme toplantısı ve köy ziyaretlerinin ardından 13.Geleneksel Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri sonuçlanacak.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ekrem Türkan, Gurbet ile sılanın buluşacağı 13.Kemah Şenliklerinin büyük coşkuyla yapılacağını belirterek, tüm Erzincanlıları ve Erzincan sevdalılarını Şenliklerde görmekten mutlu olacaklarını söyledi.

 

 

 

Bu haber toplam 913 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA