• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 ŞUBAT ERZİNCANIN KURTULUŞU
02 Şubat 2007 Cuma 00:00

13 ŞUBAT ERZİNCAN'IN KURTULUŞU

13 Şubat hazırlıkları başladı…  Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönmü kutlamarı için hazırlıklar başladı. Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği

13 Şubat hazırlıkları başladı…

 

 

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönmü kutlamarı için hazırlıklar başladı. Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından birlikte organize edilen Kurtuluş Şöleni 18 Şubat tarihinde Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapılacak. Şölen için başlatılan

 

13 Şubat hazırlıkları başladı çalışmalar kapsamında ERSİAD ve EKEV yöneticileri ilçe derneklerinde konu ile ilgili toplantılar düzenliyor. Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği ve İliç Kuruçay Derneği'ninde köy dernek başkanlarının katımları ile düzenlenen toplantılarda katılımcılara şölen hakkında bilgiler verilirken, ayrıca duyuru amacıyla hazırlanan afiş ve pankartlar dağılıtılyor.

 Konu ile ilgili çeşitli bilgiler veren Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, ERİSAD ve EKEV olarak 2 yıldır birlikte düzenledikleri Kurtuluş Şöleni'nin bu yıl daha geniş bir katılımla gerçekleştiriceklerini söyledi. Köy dernek başkanları ile yapılan toplantılarda görüştüklerini belirten Başkan Sezgin, şenliğe katılacak köy dernekleri için otobüs tahsis ettiklerini ve otobüslerin ücretsiz olduğunada dikkat çekti.

Şenliğe girişin ücretsiz olduğunu ve tüm Erzincanlıların katılabileceğini ifade eden ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Kurtuluş Şenliğine Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ında katılacağını sözlerine ekledi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca'da açıklamasında, yıllardan beri İstanbul'da 13 Şubat kutlamalarının yapıldığını ancak 2 yıldan beri de ERSİAD ve EKEV'in daha geniş çaplı kutlama programı düzenlediğini ve bununda Erzincanlıların büyük ilgi göstermesine neden olduğunu söyledi.

Kurtuluş Şöleni'nin Erzincan'a yakışır bir şekilde organize edildiğini belirten Başkan Ağca, şöleni tüm Erzincanlıları beklediklerini ve katılımcıların otobüslerle ücretsiz olarak getirilip, götürüleceklerini de ifade etti.

 

Kaynak:

www. canerzincangazetesi.com

 

 

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA