• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Yıl Aradan Sonra Aktif Siyasete Geri Döndü
28 Şubat 2014 Cuma 08:58

15 Yıl Aradan Sonra Aktif Siyasete Geri Döndü

15 Yıl Aradan Sonra Aktif Siyasete Geri Döndü

Kemah İlçesinde 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra, İstanbul’a gelen ve 15 yıldır Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Cevdet Bayram, 15 yıl aradan sonra aktif siyasete geri döndü.

Anavatan Partisi’nden 2 dönem Kemah Belediye Başkanı seçilen, 10 yıllık Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetler ve kalıcı eserlerle halen adından söz ettiren Cevdet Bayram, 30 Mart yerel seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Kontenjan 1.sıra Adayı olarak, 15 yıl sonra aktif siyasete geri dönmüş oldu.

10 yıl Kemah’ta Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 1999 yerel seçimlerinde aday olmayarak, aktif siyasete ara veren Cevdet Bayram, İstanbul’a gelerek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yardımcılığı görevinde bulundu.

Cevdet Bayram, Kemah Belediye Başkanlığı döneminde ki başarılı çalışmalarını Şişli İlçesinde de sürdürdü ve 15 yıldır Mustafa Sarıgül’ün vazgeçemediği isim olarak, Başkan Yardımcılığı koltuğunu kimseye kaptırmadı.

Kemah Belediye Başkanlığı döneminde, birçok hizmete imza atan ve Kemahlıların halen unutamadığı isim olan Bayram, yaptığı kalıcı eserlerin yanı sıra, 18 yıl önce “Kemah Sultanmelik, Tarih, Kültür ve Spor Şenlikleri’ni” başlatarak, Kemah Turnuvası’nın finallerinin Kemah’ta oynanmasını sağladı ve gurbet ile sılayı buluşturdu.

İstanbul’a geldikten sonrada Kemah’ı ve Kemahlıları hiç unutmayan Cevdet Bayram, gerek Kemah İlçesine, gerekse de İstanbul’da ki Kemahlılar Derneği, Kemah Turnuvası ve Köy Derneklerine maddi manevi büyük katkılar sundu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından, 15 yıldır yardımcılığını yapan Cevdet Bayram’ı da, 15 yıldır ikamet ettiği ve taraftarı olduğu Beşiktaş’a Kontenjan 1.sıradan Belediye Meclis Üyesi Adayı yaptı.

CHP’nin Beşiktaş Belediye Meclisi Kontenjan 1.sıra adayı olarak 15 yıl aradan sonra aktif siyasete geri dönen Cevdet Bayram’ın, Beşiktaş Belediye Başkanlığını CHP Adayı Av. Murat Hazinadar’ın kazanması halinde Başkan Yardımcısı görevine getirileceği belirtiliyor.

Cevdet Bayram; 1960 yılında Kemah Pörhenkbaşı Mahallesinde dogdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzincan’da, yüksek tahsilini Anadolu Üniversitesinde tamamladı. Erzincan’da ticaret hayatına başladı ve birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görev yaptı.

1985 yılında Kemahspor’un kurucuları arasında yer aldı ve 12 yıl Kemahspor Kulüp Başkanlığı yaptı. Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurucuları arasında yer aldı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

1989 yılında Anavatan Partisi Kemah Belediye Başkan adayı oldu ve kazandı. 10 yıl Kemah İlçesi Belediye Başkanı olarak sayısız hizmete imza attı ve Kemah’a unutulmaz eserler bıraktı.

Erzincan’ın efsane Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu ile 8 yıl birlikte çalıştı, kader birliği yaptı. Erzincanspor’da uzun süre yöneticilik yaptı.

1999 yılında Kemah Belediye Başkanlığına aday olmayarak, İstanbul’a geldi ve Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile birlikte çalışmaya başladı.Mustafa Sarıgül’ün Belediye Başkanı seçilmesiyle, Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Kemah’ta yaptığı başarılı çalışmalarını Şişli’ye taşıyarak, Sarıgül ile birçok başarılı hizmetlere imza attı.

İstanbul’da birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Spor Kulüplerinde çeşitli görevler üstlendi. Belediye iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

İstanbul’daki 15 yıllık yaşamında hep hemşehrilerinin yanında oldu, küçüklerine ağabey, büyüklerine kardeş olarak, dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla, sevilen saygı duyulan bir isim oldu. Hemşehrileri ona, “Erzincan’ın Yağız Delikanlısı” lakabını taktı.

15 yıl aradan sonra aktif siyasete geri dönerek, CHP Beşiktaş Belediyesi Kontenjan 1.sıra Meclis Üyesi Adayı olan ve İBB Belediye Meclis Üyesi olmasına da kesin gözüyle bakılan Cevdet Bayram, evli ve 2 kız 1 erkek çocuk babası.

Kaynak: Erzincanlılarınsesi.com

 

Bu haber toplam 2070 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA