• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümü Mesajı
18 Mart 2011 Cuma 00:00

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümü Mesajı

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi'nin 96.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.           Türk

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi'nin 96.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

 

         Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Vatan topraklarımızı savunmak ve korumak adına canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Şehitlerimizi anma adına bizim için çok anlamlı bir gündür.

 

         Çanakkale Savaşı, yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri ve tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale zaferi vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, bir milletin bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen büyük bir inançla ve canı pahasına neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.

 

         Çanakkale destanı, ateşten günler yaşadığımız Milli mücadele yılları için hem moral, hem ışık, hem de yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önsözü olmuştur. Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en önemli simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi bir azmin ve inancın zaferidir.

 

         Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız olarak yaşıyorsak bunu hiç şüphesiz ki Atalarımızın istikbalimiz adına verdikleri cana borçluyuz.

 

         Vatan ve millet için kanlarını toprağa döken aziz şehitlerimize ve hatıralarına duyulacak en büyük saygı; onların bizlere miras bıraktığı bu kutsal toprakların bölünmez bütünlüğünü korumak, vatanımızı ve milletimizi bütün değerlerin üstünde tutmaktır.

 

          Kahraman vatan evlatlarının bundan tam 96 yıl önce verdiği bu kurtuluş mücadelesi sonucu bugün sahip olduğumuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ilelebet devamı için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ’’Milli hedef belli olmuştur. Ona ulaşacak yolları bulmak zor değildir. Denebilir ki, hiç bir şeye muhtaç değiliz. Yalnız bir tek şeye çok ihtiyacımız vardır: çalışkan olmak!’’ Bunu kendimiz ve gelecek nesillerimiz için, ülkemiz için yapmalıyız.

 

         Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

 

         Bu düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve bu güne adını veren Çanakkale Zaferinin 96. yıl dönümünde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA