• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı Kutlama Mesajı
19 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Sayın Valimiz Abdülkadir Demir, 19 Mayıs Ataürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.         Anadolu'nun dört bir yandan işgal

Sayın Valimiz Abdülkadir Demir, 19 Mayıs Ataürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


         Anadolu'nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ayak basması Türk tarihi için adeta bir dönüm noktası olmuştur. 19 Mayıs1919. “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir önderle yürüyen bir milletin onur mücadelesinin başlangıç tarihidir.      


         Mustafa Kemal Atatürk, bir ülke lideri değil, yaptığı yenilikler ve devrimlerle bir dünya lideridir. O bir modeldir. Gençlerine ve çocuklarına bayram armağan eden büyük bir liderdir.


         Sevgili Gençler


        Atatürk, Cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevini sizlere bırakmıştır. Sizlere emanet edilen bu kutsal vatanı en iyi şekilde korumak, ülkemizi tehdit eden iç ve dış güçlere karşı her zaman dikkatli ve uyanık olmak Türk gençliğinin görevidir.


        Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve büyük önderin sevgi ve güvenine layık olmak, onun ilkelerine sahip çıkmak için Türk gençliğinin durmadan yorulmadan çalışması gerekmektedir.


         Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anarken, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.  


Kaynak: Erzincan Valiliği 

Bu haber toplam 927 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA