• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2013 KEMAH KÖYLERİ DOSTLUK TURNUVASI
22 Ekim 2013 Salı 08:46

2013 KEMAH KÖYLERİ DOSTLUK TURNUVASI

36. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası enleri ödüllerini Kemah Stadında yapılan törenle aldılar.

36. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası enleri ödüllerini Kemah Stadında yapılan törenle aldılar.

Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmamıza yapmış olduğu katkılardan dolayı Derneğimiz tarafından Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal'a teşekkür plaketlerini Dernek Başkan Vekilimiz Recep Babacan taktim ettiler.Turnuvanın en centilmen takımı ise toplamış olduğu 1825 puan ile Bozoğlakspor olmuştu. Bozoğlakspor'a Turnuvanın en büyük kupasını  Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk taktim etti.
Turnuva dördüncüsü olan Yücebelen Takımına kupa ve madalyalarını  Başkan Yardımcımız Fahri Gürkan taktim etti.Turnuva Üçüncüsü olan Bozoğlakspor'a kupasını Yürütme Kurulu Başkanı Ali Karahan taktim etti.Turnuva ikincisi olan Gediktepe Spor'a kupasını Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal Takdim ettiler.Turnuva Şampiyonu Dedek Spor'a Şampiyonluk Kupasını Kemah Kaymakamımız Hasan Ongu taktim ettiler.En İyi Kaptan Muratboynu Köyünden Turan Şengün adına Muratboynu köyünden İdris Şirin aldı.En iyi Teknik Yönetim Ödülünü Boğaziçi Spor Teknik Yönetimi adına Genel Sekreterimiz  Fahrettin Arslan, Turnuva Genel Koordinatörü Saim Ovayurt'un elinden aldı.Turnuvanın En iyi yönetici ödülünü Bozoğlak Köyünden Bünyamin Babacan Genel Sekreterimiz Fahrettin Arslan'ın elinden aldı.En iyi antrenör ödülünü Şampiyon Dedek Spor'un hocası Dursun Özlü Turnuva Genel Koordinatörümüz Saim Ovayurt'un elinden aldı.Turnuvanın Gol Kralları 15'er gol ile  Dedek Köyü sporcularından Emre Zeybek ve Dikyamaç Köyü Sporcularından Volkan Gürkan'a ödüllerini, Başkan Vekilimiz Recep Babacan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Rahmi Yalçınkaya'nın elinden aldı.

En iyi kaleci ödülünü Dedek Köyünden 6 gol ile Salih Şimşek kazanmıştı. Salih Şimşek'e ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz Rahmi Yalçınkaya taktim etti.İletişim alanındaki ödülleri ise yapmış olduğu yayınları ilewww.kemahturnuvasi.com sitesi adına Sedat Sevim alırken ödülünü Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet Aydoğmuş Taktim etti.


www.kemahlılar.com sitesi adına ödülü İbrahim Hançar alırken ödülünü Başkan Vekilimiz Recep Babacan taktim etti.Dernek Basın ve İletişim sorumlusu Mehmet Aydoğmuş'a ödülünü ise Dernek İdari Sekreterimiz Yusuf Menkuç taktim etti.Kaynak: Kemahlılar Derneği

Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin birlikte organize ettiği 17.Geleneksel Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri Kemah’ta büyük coşku ile yapıldı.

Gurbet ile sılayı buluşturan 17.Geleneksel Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri, Sultanmelik türbesini ziyaretle başladı ve Kemah Sancak Stadında oynanan Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2013 sezonu final müsabakasıyla sonuçlandı.

Şenliklere; Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, Erzincan Belediye Başkanı DanışmanıSeyfullah Kaban, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, İliç Belediye Başkanı Ramazan Buran, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Kemahlılar katıldı.

Sultanmelik Türbesi’nde yapılan duaların ardından, protokol mensupları ve vatandaşlar, renkli görüntüler eşliğinde kortej yürüyüşüyle Kemah Sevgi Pınarım Derneği’ni ziyaret ettiler. Vali Abdurrahman Akdemir ve beraberindekiler, burada Kemahlı bayanlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru sergiyi gezerek, Sevgi Pınarım Derneği Başkanı Hatice Şanal’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Daha sonra, Belediye Parkı’nda Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri’nin açılışı gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Fikret Kekeç’in yaptığı şenlikler, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Mermerli Köyü Folklor Ekibi halk oyunları gösterisinin ardından konuşan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, Şenliklerin gurbet ile sılayı buluşturduğunu belirterek, turnuva finallerinin ilçemizde oynanması ile köyünü hiç görmemiş gençlerimizin köyünü görmesini sağlamaktadır” dedi.

Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal da konuşmasında, Kemah’ın her geçen gün geliştiğini, altyapısının tamamlandığını üstyapısının ise bitme noktasına geldiğini belirterek, Şenliklerin gurbet ile sıla arasında bir köprü olduğunu söyledi.

Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin ve Erzincan Belediye Başkan Danışmanı Seyfullah Kaban da konuşmalarında, şenliklerin Kemah için önemine vurgu yaptılar.

Kemah Kaymakamı Hasan Ongu da yaptığı konuşmada, gurbet ile sılayı buluşturan şenliklerin 17’incisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu birlik beraberlik, bize devraldığımız büyük mirası beraberce içinde yaşadığımız büyük destanı hatırlatıyor. Bundan onlarca yıl önce İstanbul’a memleket ve ekmek derdi ile göç eden hemşerilerimiz bu şuurla, bu birlik ve beraberlik anlayışıyla bir araya gelmişler ve bizleri memleket şuuru, memleket sevdası adı altında yine büyük emekler sarf ederek bir araya getirmeyi başarmışlar” dedi.

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir de yaptığı konuşmada, Kemahlıların mutluluğunu ve heyecanını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “36 yıldır bu turnuvayı, kardeşlik, dostluk, barış, sevgi ve centilmenlik üzerine inşa ederek, bugünlere getirenlere ve 17 yıldır bu şenliği düzenlenmesine katkı sunanlara teşekkür ediyorum.

Gurbet ile sıla arasında bir köprü kurmak kolay bir iş değil, sizler bunu başarmışsınız. Biz Valilik olarak, bu tür etkinlikleri, şenlikleri, festivalleri çok önemsiyoruz. Bu şenlik vesilesiyle bir çok gencimiz, Kemah’ı ilk kez görme imkanına sahip oluyor. Yeni yetişen nesle memleketini tanıtma, memleket sevdasını aşılama, buradaki kültürü yaşatma ve birliği, beraberliği, dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlıyor. Kemah’ın tuzunu, tulum peynirini, balını, kaymağını ne kadar ürünü varsa onları biz bu festivaller sayesinde tanıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tür festivalleri içeriği çok daha dolu bir şekilde birlikte gerçekleştirme imkânı buluruz.

Türkiye son dönemde Sayın Başbakanımızın liderliğinde çok önemli değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor. Erzincan da başta Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katkıları olmak üzere bu değişim ve dönüşümden büyük payını almış illerin başında geliyor. Dernek başkanlarımız ve memleketine gönül vermiş insanlarımızla el birliği, gönül birliği içinde yapacak çok daha işimiz var. Öncelikle önümüzdeki yıllarda burada bir konaklama tesisini birlikte gerçekleştiririz” dedi.

Konuşmaların ardından, Kemahlılar Derneği tarafından, Şenliklere katkı sunanlara birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Vali Abdurrahman Akdemir ve beraberindekiler, şenlik alanında köylerinin ürünlerini, kıyafetlerini ve otantik eşyalarını sergiledikleri köy stantlarını gezerek, sergilenen yöresel ürünler hakkında bilgi aldılar.

 

KEMAHLILAR, KONSERLERLE DOYASIYA EĞLENDİ

 

17.Geleneksel Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen, Türk Halk Müziği Sanatçıları Ceren Bozkurt ve Hüseyin Alankonserleri ile Kemahlılar doyasıya eğlendi.

Belediye Parkı’nda düzenlenen konsere ve yetenek yarışmasına, Kemah halkı büyük ilgi gösterdi ve konser alanını hınca hınç doldurdu.

Mermerli Folklor Ekibi gösterisiyle başlayan halk konserinde, Türk Halk Müziği Sanatçıları Ceren Bozkurt ve Hüseyin Alan söyledikleri türkülerle Kemahlılara doyumsuz bir gece yaşattı.

Konserin arasında gerçekleştirilen Yetenek Yarışması’nda ise Kemahlı gençler marifetlerini sergiledi. Yarışmada dereceye girenlere Kemahlılar Derneği tarafından çeşitli hediyeler verildi.
 


 
Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com
 

36. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının Enleri Kemahlılar Derneğinde 4.05.2013 tarihinde yapılan Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında belirlendi.
Gece geç saatlere kadar süren toplantı sonrasıda En İyi Kaptan Muratboynu Köyünden oy birliği ile Turan Şengün seçilirken, En iyi Teknik Yönetim Ödülünü Boğaziçi Spor aldı.
Turnuvanın En iyi yönetici ödülünü Bozoğlak Köyünden Bünyamin Babacan alırken, En iyi antrenör ise Dedek Köyü antrenörü Dursun Özlü seçildi.
Turnuvanın Gol Kralları 15'er gol ile  Dedek Köyü sporcularından Emre Zeybek ve Dikyamaç Köyü Sporcularından Volkan Gürkan olurken, En iyi kaleci ödülünü Dedek Köyünden 6 gol ile Salih Şimşek kazandı.
Turnuvanın en centilmen takımı ise toplamış olduğu 1825 puan ile Bozoğlakspor oldu.

Turnuvanın Enleri ödülleri Kemah Şenlikleri kapsamında Final mücadelesi sonrası takdim edilecek olup, göstermiş oldukları başarı ve mücadele azimleri nedeniyle ödül alanları kutlarız.

 
Bu haber toplam 3454 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA