• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Nisan Kemahta Coşku ile Kutlandı
25 Nisan 2011 Pazartesi 00:00

23 Nisan Kemah'ta Coşku ile Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Hükümet Konağı bahçesinde coşkuyla

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Hükümet Konağı bahçesinde coşkuyla kutlandı.

 

      Atatürk büstüne çelenk sunma töreninin ardından Necatibey ilköğretim Okulu öğrencileri Kemah Kaymakamı Sayın Gökmen ÇİÇEK’i makamında ziyaret ettiler ve geleneksel olarak makamların temsili sahipleri oldular.

 

      Tören akışı içinde, Kemah Kaymakamı Sayın Gökmen ÇİÇEK’in çocukların, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından, bayramın anlam ve önemini ifade eden konuşmayı İlçe Mili Eğitim Müdür Vekili Zihni PERKTAŞ yaptı.

 

      Kemah Necatibey İlköğretim Okulu ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmen ve öğrencilerinin titizlikle hazırlayarak müzikler eşliğinde sunduğu gösteriler yarınlarımızın büyüklerinin okuduğu şiirler uluslar tarihinde ilk olma özelliğini koruyan “23 Nisan” tarihinin Türk Ulusu için taşıdığı değerin en canlı işareti oldu.

 

      Işığını Türkiye Cumhuriyeti’nden alarak geleceği aydınlatacak birer yıldız olan çocuklarımızın bayram coşkusu gösteri gruplarında, şiirlerde ve Necatibey İlköğretim Okulu folklor ekibinin yöresel oyunlarında somutlaştı.

 

      Tören geçişi ile sona eren program çocuklarımız için her zaman en iyiyi temenni eden ortak duyguların bütünleşmesi ile gözlerde sevince, yüreklerde kıvanca yansıdı.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 

 

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA