• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Kasım Öğretmenler Günü Kemahta da Kutlandı
29 Kasım 2012 Perşembe 00:00

24 Kasım Öğretmenler Günü Kemah'ta da Kutlandı

24 Kasım öğretmenler Günü Kutlama Programı, Saat 09:30’da Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelengin sunulmasıyla başladı. Daha sonra Yatılı Bölge Ortaokulu’nun

24 Kasım öğretmenler Günü Kutlama Programı, Saat 09:30’da Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelengin sunulmasıyla başladı. Daha sonra Yatılı Bölge Ortaokulu’nun organizasyonuyla ilçemiz Sultan Melik Çok Programlı Lisesi salonunda program tertip edildi. Buradaki programa Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU, Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin ŞANAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mecit SAVAR ile öğretmenler ve aileleri katıldılar. Kutlama programına geçilmeden önce Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin ŞANAL tarafından Öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi.

 

         Program, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit öğretmenlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Yatılı Bölge Ortaokulu İngilizce öğretmeni Aytül AKKAYA genç öğretmenler adına bir konuşma yaptı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mecit  SAVAR, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Son olarak öğretmenlere hitap eden Kaymakamımız Hasan ONGU,  anneler ve şehitlerle birlikte özel bir günde anılmayı, hatırlanmayı en çok hakeden zümrenin öğretmenler olduğunu ifade etti ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik etti. Kaymakamımız konuşmasında şunları belirtti:

 

             “İfa ettiğiniz bu kutsal vazifeniz sayesinde sizler sadece nesil yetiştirmiş olmuyorsunuz, aynı zamanda bu aziz milletin geleceğini de inşa ediyorsunuz. Mazide bağrından Fatih çıkaran milletimiz, sizlerin emekleriyle yeni Fatihler yetiştirecektir. Yeter ki bizler Akşemseddin olabilelim. Gençlerimizi tabii ki küreselleşmenin ve bilgisayar çağının gerekleri doğrultusunda yetiştireceğiz ama aynı zamanda maalesef unutulmaya başlayan diğergamlık gibi, saygı gibi, paylaşma gibi değerlerimizi de onlara aktarmaya gayret edeceğiz. Tek kanatlı kuşun uçamayacağının bilinciyle onlara maddî ve manevî değerleri beraberce öğretmeye çalışacağız. Öğretmen varsa pek çok şey var demektir. Sizler azim ve gayretle çalışmaya, öğretmeye devam ettikçe bu milletin geleceği aydınlıktır. Tek tek her birinizin ellerinden öpüyorum.”

 

     Konuşmalardan sonra adaylıkları kaldırılan öğretmenler yemin ettiler. Öğrencilerimiz tarafından çeşitli etkinlik ve gösterilerin yapıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği, İlçemiz Öğretmenevi tarafından verilen yemek ikramıyla son buldu.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı


  


  


  


  

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA