• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5. TAN KÖYÜ SILA GECESİ YAPILDI
15 Kasım 2008 Cumartesi 00:00

5. TAN KÖYÜ SILA GECESİ YAPILDI

5. TAN KÖYÜ SILA GECESİ YAPILDI 2004 Yılında başlayan ve 5 yıldır aralıksız yapılan ‘Tan Köyü Sıla Gecesi’ Tan Köyü Derneği’nde 600 kişinin katılımıyla yapıldı.Sıla gecesinin

5. TAN KÖYÜ SILA GECESİ YAPILDI

 

2004 Yılında başlayan ve 5 yıldır aralıksız yapılan ‘Tan Köyü Sıla Gecesi’ Tan Köyü Derneği’nde 600 kişinin katılımıyla yapıldı.

Sıla gecesinin açılışında konuşan Tan Köyü Dernek ve Vakıf Başkanı Şahin Özkara ‘Bu yıl 5.incisini düzenlediğimiz sıla gecemiz inşallah daha uzun yıllar devam eder. Katılan tüm konuklarımıza ve köylülerimize, bizleri böyle bir günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz’ dedi.

Sıla gecesine Kemahlılar Derneği Başkanı Hüsamettin Şanal, Dernek Başkan Yardımcıları Orhan Şanver, Ekrem Tükkan, Turnuva Başkanı Fahri Bozpınar, Genel Sekreter Özgür Elagöz, Onursal Başkan Yılmaz Bayat, Şişli Belediye Başkan Yard. Cevdet Bayram, Kemahlılar Derneğinde uzun yıllar başkanlık yapmış Şerafettin Ulutürk, Turnuvamızın Eski Başkanlarından İbrahim Akçakaya ve Hüseyin Çakmaktaş (Bozoğlak Köyü Dernek Başk.), Eski Genel Sekreter Adem Yakut, Alp Köyü Dernek Başk. Naci Özkurt, Ayranpınar Köyü Dernek Başk. İlyas Yücedal, Eskibağlar Köyü Dernek Başk.Fahri Doğan, Eriç Köyü Dernek Başk.Feti Bülbül, Doğanbeyli Dernek Başk. Yusuf Sevimli, Hakbilir Köyü Kulüp Başk. Arif Çakır, Ataşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Akif Albayrak, Kemahlılar Derneği ve Yürütme Kurulu’nun Yöneticileri katıldı.

Yöremizin güzel sesli sanatçısı Fırat, türküleriyle geceye damgasını vururken, Tan Köyü Yurttan sesler Korosu’da söyledikleri türkülerle geceye ayrı bir renk kattılar.

Gecenin sürprizi ise Tan Köyü yöneticilerinin hazırlamış olduğu ‘Kurtlar Vadisi Tan Versiyonu’ gösterisi oldu. Gecenin finali her zaman olduğu gibi davul zurna ve halaylar ile  son buldu.

Bizler Kemahlım.com ailesi olarak gecenin hazırlanmasında emeği geçen başta Fikri Abimiz olmak üzere herkese çok teşekkür eder, başarılarılarının devamını dileriz.

 

Fotograf Haber: Mehmet Aydoğmuş


Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA