• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdulhamid Han Eseri İş Adamlarını Buluşturdu
22 Mart 2014 Cumartesi 10:03

Abdulhamid Han Eseri İş Adamlarını Buluşturdu

Abdulhamid Han Eseri İş Adamlarını Buluşturdu

Araştırmacı Yazar Recep Babacan’ın yazdığı ve Proje Yapımını Next&NextStar’ın üstlendiği “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” eserinin tanıtımı düzenlenen kahvaltı ile yapıldı.

Şişli’de bulunan Point Otel’de düzenlenen ve Next&NextStar Yönetim Kurulu BaşkanıErol Yüksel’in ev sahipliği yaptığı kahvaltı programında, “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” eserine katkı sununlar bir araya geldi.

Sunuculuğunu Karadağ Köyü Dernek Başkanı Adem Yakut’un yaptığı program, Sultan Abdülhamid Han’ın anlatıldığı ve “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” eserinin tanıtımının sinevizyon gösterisi ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, kahvaltıya katılanlara teşekkür ederek, “Bu eserin basım aşamasında, Recep veSedat kardeşlerim gelerek, projelerini anlatıp destek istediler. Bende kardeşlerime güvendim ve tereddütsüz kabul ettim. 6 ay kadar önce yayınlanan bu eseri bizde şirket olarak izlemeye aldık, ülke genelinde büyük teveccüh gördüğünü gözlemledik ve çok olumlu tepkiler aldık. Ayrıca Başbakanımızın da bu esere olan teveccühünü gördük ve şirket olarak doğru bir iş yaptığımızı anladık.

Biz Recep Babacan ve Sedat Sevim kardeşlerimize güvendik. Allaha hamdolsun ki bizi mahcup etmediler. Recep Kardeşimin şuan yazdığı yeni eserleri de var. Biz Next ailesi olarak her zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi.

“İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” eserinin yazarı Recep Babacan da yaptığı konuşmada, böylesine bir tablonun kahramanı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Yıldız Sarayının hemen çaprazında dünyanın yönetildiği bir imparatorluğun saray merkezi yakınlarında gerçekleştirilmiş olması benim için ayrı bir mutluluk. Bu eseri kaleme alırken, mutlu anlarım olduğu gibi bir o kadar da, yatağımın başında ağladığım anlarım oldu.

Ama asıl mutluluğu ve heyecanı Erol Yüksel ağabeyimin beni Umre ziyaretine davet etmesiyle yaşadım. Yazdığım eserin bir bölümü de Hicaz Demiryolu ile alakalıydı. Hicaz Demiryolunu ve Amberiye Mescidinin önünden geçerken büyük bir duygu sağanağı yaşadım. İstanbul’a döndüğümde kitaba 5 sayfa daha ekleme fırsatım oldu.

Başta bu imkanı bize veren, bize inanan böylesine önemli işlerde atılan imzaların hep yanında olan Erol Yüksel Ağabeyime ve desteklerini bizlerden hiç esirgemeyen sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Sultan Abdülhamid döneminde, devlet dünyanın 4 büyük devletinden birisiydi. Devlet topraklarının neredeyse hiçbir parçasını vermemiştir. Sultan Abdülhamid’in siyaset zekası bütün dünya liderleri tarafından takdir edilmiştir ve vefat ettiğinde bir İngiliz Senatörünü ‘Sultan Abdülhamid vefat etti, artık Siyasetin de tadı kalmadı’ sözünü sarf etmiştir” dedi.

Daha Sonra konuşan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, “İçimizden birinin böylesine önemli bir esere imza atmasından bir Erzincanlı olarak büyük gurur duydum. Bu genç kardeşimizi cesaretinden dolayı kutlamak yetmez, ona destek olmak lazım. Biz Sultan Abdülhamid’in bir çok özelliğini biliyorduk ancak bu kitap bizi daha da aydınlatacak ve bilinmeyen tarihe doğru yolculuk yaptıracaktır” dedi.

Kahvaltıya katılan işadamları da konuşmalarında, Recep Babacan’ı tebrik ederek, üzerlerine düşecek her şeye hazır olduklarını belirttiler.

Konuşmaların ardından, eserin Proje yapımını üstlenen Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel’e, eserin Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim ve eserin yazarıRecep Babacan tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca, Kemahlılar Derneğimiz tarafından, Kemah tarihine katkılarından dolayı Araştırmacı Yazar Recep Babacan’a, bir vazo hediye ettiler. Babacan’a vazoyu, Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz birlikte verdiler.

Kahvaltıya; Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bayram, ERSİAD BaşkanıGülbey Sezgin, Başkan Yardımcıları Mehmet Koçyiğitİhsan PayalanMustafa Kaçmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Coşkun, EKEV Başkan YardımcısıAhmet Turan Akkaya, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Başkan Yardımcıları Fahri Gürkan ve Saim Ovayurt, Kimse Yokmu Derneği Başkan Yardımcısı Necati Tarlak, İşadamları; Cafer BektaşAbdullah GelgeçÜmit Dede,  Ayhan YenigünHaluk TaşkınSüleyman YükselMusa AkkayaZekeriya DoğanMustafa ErmuratRahmi Yalçınkaya, Next Yöneticileri Fikret OksenSerkan Uludağ ve Barış Banabak ile basın mensupları Şener KaraErcan BabacanHasan Fikri BilgiçTuna Kuzucan,Mehmet AydoğmuşMahmut Karaaslan ve Musab Babacan katıldı.


www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 1523 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA