• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Kemah İlçe Kongresi Gerçekleştirildi.
03 Ocak 2012 Salı 00:00

Ak Parti Kemah İlçe Kongresi Gerçekleştirildi.

Ak Parti Kemah İlçe Kongresi Gerçekleştirildi. AK Parti Kemah 4. Olağan Genel Kuruluna, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, İl Genel Meclisi

Ak Parti Kemah İlçe Kongresi Gerçekleştirildi.

 

AK Parti Kemah 4. Olağan Genel Kuruluna, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, AK Parti İlçe Başkanları, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan kurulu oluşturuldu. Yapılan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan AK Parti Kemah ilçe Başkanı Hüseyin Koçyiğit; “Bizler hiçbir ayrım yapmadan Kemah’a, Kemahlıya doğru, dürüst ve adaletli hizmet etmeyi kendimize düstur edindik. Bu konuda bizlere destek olan il başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal; “Kongreler teşkilatların yeniden yapılandırılması için gereken unsurlardır. Dünyamıza bir baktığımızda Mısır, Cezayir, Libya ortada. İsrail’ in işlemiş olduğu duruma tüm dünya sessiz kalıyor. Buna da dikkatinizi çekmek istiyorum. Ülkemiz küresel krizlere aldırmadan yoluna devam eden, çiftçisiyle, köylüsüyle, esnafıyla, sanayicisiyle bir bütün halinde yarınlara çok daha rahat ulaşacağımızı görüyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, İl Genel Meclisi olarak Kemah köylerine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tuygun; “Kemah insanı gerçekten yöresine bağlı köyüne ve ilçesine katkı sağlayan ender ilçelerimizden biri. Kemah’ın köylerinin yüzde 82 si şuan da asfaltlanmış durumda. 2 yıllık planlamamız sonucunda da Kemah’ın bütün köyleri asfaltlanmış olacak. Yol ağı olarak Kemah’ın yollarının yüzde 82 sini bitirmişiz. 2 sene içerisinde de bunu yüzde 100 olarak planlıyoruz. İçme suyunda Kemah’ın köylerinin yüzde 94 ‘ ü tamamıyla içme suyuna kavuşmuş durumda. Eksik kalan yüzde 6’ lık köy suyu problemi de bu yaz döneminde bitirilmesi hedefleniyor” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu “Milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlere denk gelen 4. olağan Genel kurulumuzun Kemah’ a, Erzincan’ a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye küresel krize rağmen, olumsuz şartlara rağmen büyüme istikrarını hız kesmeden sürdüren, dünyanın gıpta ettiği bir ülke olmuştur. Bundan 10 sene evvel ak yüzlerle, samimi niyetlerle yola çıktık. 10 yıl durmadan dinlenmeden aynı hedefler için çalıştık. İleri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, lider ülke 10 yılda yolumuza çıkan önümüze konulan hiçbir engele takılıp kalmadık. Milletimizden aldığımız emaneti asla yere düşürmedik. İlçe başkanlığımızın kongresinin başarılı geçmesini diliyor, ülkemize, ilimize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi. Son olarak bir konuşma yapan AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle; Yapılacak olan kongrenin Kemah’ a ve Erzincan’ a hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Kemah İlçesi AK Parti İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrası seçime katılan iki listeden Hüseyin Koçyiğit, ilçe başkanlığına seçildi.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA