• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Kemah'ta Mahmut Cantekin'i Aday Gösterdi
25 Ocak 2014 Cumartesi 09:31

Ak Parti Kemah'ta Mahmut Cantekin'i Aday Gösterdi

Ak Parti Kemah'ta Mahmut Cantekin'i Aday Gösterdi

Bir dönem Belediye başkanlığı yaptığı Kemah’ta sayısız hizmete imza atarak, İlçenin çehresini değiştiren ve aday yapılmasına kesin gözüyle bakılan Hüsamettin Şanal’ı Ak Partinin yeniden aday yapmaması şaşkınlıkla karşılandı.

AK Parti Kemah’ta yapılan temayül ve kamuoyu yoklamalarında 5 aday adayı arasında 4.çıkan, Erzincan’da yaşayan ve Kemah’ta, İstanbul’da yaşayan bir işadamına ait evi ikamatgah adresi olarak gösteren Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin’i Aday gösterdi.

Cantekin’in aday yapılması için büyük çaba sarf eden Erzincan’a hizmet etmek yerine, atama işlerine ve TOKİ konutlarının yönetimlerine bile müdahale ettiği belirtilen Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkan adaylığında mevcut Başkan Yüksel Çakır’ın yeniden aday olması için yoğun çaba göstermiş ama başaramamıştı.

Erzincan Belediye Başkan adaylığında istediği adayı seçtiremeyerek kaybettiği 1.raunt sonrasında, Kemah’a istediği ismi aday yaptırarak, 2.raundu almış oldu.

Erzincanlılarınsesi.com Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim, Milletvekili Karakelle’nin Başkan Hüsamettin Şanal’ın Refah Partisi tabanından geldiği için sıcak bakmadığı ve geçmişi kendisi gibi MHP ve DYP’li olan ve MHP’yle paralel çalışan KAMU-SEN’in eski yöneticisi Mahmut Cantekin’i destekleyip aday yaptırdığını belirtti.

Kaynak: Erzincanlılarınsesi.com

Bu haber toplam 3574 defa okunmuştur
YORUMLAR
kemah için
can kemahlı
Kemahtan Hüsamettin ŞANAL'ın gitmesi kayıp değil tam tersine kazanç.Siz Kemahta yaşamayan kemahlılar lütfen oturduğunuz yerden yorum yazmayın. Kemahın neler yitirdiğini biz iyi biliriz. Bırakın bu memlekette oturanlar başkanlarını seçsin. Kemahta yaşamayanlar müdahil olmasın.Kemaha yılda iki gün gelip gitmeyle burada yaşanılmaz. Kemahta reklam ve afiş dönemi kapanacak, hizmet dönemi başlayacak inşallah.Mesajımın yayınlanmasını ümit ediyorum.İnşallah yanılmam.
05 Şubat 2014 Çarşamba 13:08
BİRLİK BERABERLİK ZAMANI
KEMAL AYDIN
BU İLÇEDE YAPILAN HİZMETLERİN DEVAMI İÇİN İLÇEMİZİN GELEÇEGİ İKTIDARIN YENI YAPACAĞI PROJELER İÇİN AK PARTİ İLE YOLA DEVAM EVET ŞANAL BAŞKANA YANLIŞ YAPILDI BİZ ONU VE DURUŞUNU ÇOK SEVMİŞTİK ONUNDA YOLU ACIK OLSUN ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİ ŞANAL LA BAŞLAYAN HİZMETLER CAN LA DEVAM EDECEK
29 Ocak 2014 Çarşamba 08:34
cantürk
hıdır
meseleyi siz halen anlamadınız mı? mesele adayın yapılma tarzı. mesele Kemah'ta tek bir tane bile akrabası olmayan, temayül ve kamuoyu anketinde son sıralarda yer alan birinin aday yapılması. Kemah'ın mahallerini bilmeyen, Kemah'ın havasını 3 gün üst üste solumayan ve Kemah'ta hiç tanınmayan kişinin aday yapılması. ismini yazmaya gerek duymayan kardeş, hükümete kurulan bir tuzak vardır mutabıkız ama hükümetteki parti de aday tesbitinde dikkatle olup, halkın istediğini aday yapmalıdır. mesele
29 Ocak 2014 Çarşamba 04:31
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA