• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKBUDAK YAYLA ŞENLİĞİ COŞKUYLA YAPILDI
21 Temmuz 2008 Pazartesi 00:00

AKBUDAK YAYLA ŞENLİĞİ COŞKUYLA YAPILDI

AKBUDAK YAYLA ŞENLİĞİ COŞKUYLA YAPILDI Kemah Akbudak Köyü Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği “Akbudak Köyü Yayla Şenliği” gurbet ile sılada yaşayan Akbudak Köylülerini buluşturdu.

AKBUDAK YAYLA ŞENLİĞİ COŞKUYLA YAPILDI

 

Kemah Akbudak Köyü Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği “Akbudak Köyü Yayla Şenliği” gurbet ile sılada yaşayan Akbudak Köylülerini buluşturdu. Yayla Şenliğinde buluşan Akbudaklılar, şenlik coşkusunu doyasıya yaşadı.

 

Büyük katılım ve coşkunun yaşandığı Yayla Şenliğine; Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Erzincan İl Başkanı Abdurrahman Keleş, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Sinan Kartal, Ulaştırma Bakanı Danışmanı Eray Sarıkaya, Telekom İl Müdürü Timur Sevim, TEDAŞ İl Müdürü Mustafa Taşdemir, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Uğur Kaya, Devlet Su İşleri İl Müdürü Abdurrahman Durmuş, Kavakyolu Belediye Başkanı Hüsamettin Mayda, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Karayiğit, Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Sami İlhan ve Hasan Çakır, Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin, İstanbul Kemahlılar Derneği Genel Sekreteri Adem Yakut, Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Muratboynu Köyü Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Akbudak Köylüleri katıldı.

 Eyüp Çalışır Kemah Kaymakamı  Adem Yakut Kemahlılar Derneği Gn.Skrt.

 

Fırat, Akbudak Yaylası Konserinde

Yayla Şenliğinin açılış konuşmasını yapan Akbudak Köyü Dernek Başkanı Özgür Elagöz, “Bir kez daha gurbet ile sılayı buluşturmanın onurunu yaşıyoruz. Bugün bizim için çok mutluluk verici bir gün, bizler Köyümüzden uzakta yaşıyoruz ama yüreğimiz ve gönlümüz hep burada senede birkaç günde olsa gurbette yaşayanlarla köyümüzde yaşayan Köylülerimizi buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Akbudak Köyü Dernek Başkanı Özgür Elagöz

Geleneksel hale getirdiğimiz Yayla Şenliğimize katılımın her yıl daha da artması bizleri ayrıca mutlu etmekte, bugün buraya gelerek coşkumuzu bizimle paylaşan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sabahaddin Karakelle Erzincan Milletvekili            Mehmet Buyruk Erzincan Belediye Başkanı

Mahmut Cantekin

Erzincan Kemahlılar Dernek Bşk.

Sanatçı Fırat

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır ve Erzincan Belediye başkanı Mehmet Buyruk’ta yaptıkları konuşmalarda, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği arttırdığını, gurbet ile sılayı buluşturduğunu belirttiler.

 

Timur Sevim Erzincan Telekom Md.                           Eray Sarıkaya Ulaştırma Bakanı Danışmanı

Şenlikte, Akbudak Köyü Hanımları tarafından hazırlanan yöresel yemekler davetlilere ikram edildi.


Akbudak Yaylası Ziyafeti

Yayla Şenliğine katılan davetliler ve Akbudak Köylüleri, Türk Halk Müziği Sanatçısı Fırat’ın söylediği türkülerle eğlenerek, doyumsuz bir gün yaşadı.

 

 

 

Haber Kaynak : www.sedatsevim.com

Fotoğraflar :  Mustafa Başgöze ( CanTv Erzincan )

  

 

Bizim Eller Programı Akbudak Yaylasında 

Program Yapımcısı: Muhammed Kösen

Kamera ve Foto.: Mustafa Başgöze 

Bu haber toplam 1773 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA