• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ardos Gölüne Turist Akını
23 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00

Ardos Gölüne Turist Akını

Kemah Köylerinden Beşikli eski adıyla Ardos Köyünde bulunan Göller, yöre halkı tarafından yaz mevsimlerinde yoğun bir şekilde ziyaret edilmekteler Erzincan’a 30 km uzaklıkta uzaklık

Kemah Köylerinden Beşikli eski adıyla Ardos Köyünde bulunan Göller, yöre halkı tarafından yaz mevsimlerinde yoğun bir şekilde ziyaret edilmekteler

 

Erzincan’a 30 km uzaklıkta uzaklık ta bulunan Beşikli (Ardos Köyü) üzerinde bulunan iki göl Dağın üzerindeki duruş konumuyla, durduğu yerlerden Munzur dağlarına bakış açısıyla panoramik görüntüsüyle görülmeye değer bir bölge.

 

Gurbetçi emekli Yastıktepe Köyünden Yusuf Tanrıverdi, “Erzincanlılar Bolu da ki Abant göllerini görmeye gidiyorlar. Erzincan’a çok yakın Piknik yerleri olan, Dağ başında yağmurdan korunmak için kapalı alan, oturma alanları, Dağ karlarının eriyen suyundan gelen Çeşme Ardos gölü içerisinde çeşitli balıklar bulunan bu değişik Krater gölünü herkesin mutlaka görüp ziyaret etmesi gerekiyor. Bu şahane Göl ve küçük gölet Ardos vadisinden Munzur vadilerini Munzur dağı eteklerindeki köyleri bakarak görmenin essiz zevki bir başka olmakta, diyen Yastıktepe Köyündeki Yaşlı Emekli, Fotoğrafçı Gazeteci Halil Yüksele bizim memleket her şeyi ile gerçekten güzel. Bu dağlar, bu Göller gezilmeyi bekliyorlar. Gurbetçiler mutlaka gelip bu gölleri görmeliler, ifadesinde bulundu.

 

Beşikli (Ardos) köyünde ki Göl de değişik türde Balıkların bulunması. Dağ başında tuvaletin olması, piknik alanlarında oturulacak masa sandalyelerin bulunması, Erzincan merkezine çok yakın olması, Çevreyi Doğayı korumak için uyarı tabelaların bulunması ulaşım yollarının rahat olması bu Krater gölüne gidilmesi için cazip alternatifler olmakta.

 Bu haber toplam 2402 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA