• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atma Köyü Camii Minaresine Kavuştu..
02 Ekim 2008 Perşembe 00:00

Atma Köyü Camii Minaresine Kavuştu..

ATMA KÖYÜN CAMİİ MİNARESİNE KAVUŞTU             Atma köyünde yaşam artık daha da iyiye doğru gitmeye başladı.Gurbette senelerdir köylerine

ATMA KÖYÜN CAMİİ

MİNARESİNE KAVUŞTU

 

            Atma köyünde yaşam artık daha da iyiye doğru gitmeye başladı.Gurbette senelerdir köylerine ellerinden geleni yapmaya çalışan Atmalılar son yıllarda daha da bir gayretle köylerini eski haline getirmeye çalışmaktadır.Köyün önemli sorunları yavaş yavaş devlet millet işbirliği ile  yapılmaktadır.Henüz ihtiyaca tam olarak cevap vermese de risklide olsa bir yolu olan atma köyünün suyu da aynı durumdadır. Dernek desteğiyle yapılan su deposu şu aşamada ihtiyacı karşılamasa da köylülerin  az da olsa hayatını kolaylaştırmıştır. Son yıllarda köyde yapılan betonarme evlerin sayısı giderek artmaktadır.

İstanbul da yasayan Atmalılar  birer birer köylerine yeni evler yapmaktadır.Kış aylarında nüfusu 20 kadar düşen köyde bu yazın 100’e yakın köylü 3 ay sureyle tatilini geçirmiştir. Köyün şu an en büyük sorunu değirmenden köye yapılan yolun  düzeltilip genişletilmesidir. Eğer bu yol biran önce genişletilip virajlarına bir önlem alınırsa köy de yaşam kolaylaşacak ve eski günlerini aratmayacaktır. Zira bu yolda en son şubat ayında bir kaza sonucu köyünü seven İstanbul’daki hayatını bırakıp köyüne dönen ve köyüne bir şeyler yapmak için çabalayan gencecik evladını bu yolda şehit vermiştir.Yetkililerden bu sorunun çözümü için bir ışık beklemektedir.

 

     1952 yılında elbirliği ile yapılan köy camisi  yıllardır minaresi olmadan ibadet yapılmaktaydı. Ama bu yıl Caminin minaresi ATMA KÖYÜ’ nün yetiştirdiği ve köyü için elinden geleni yapan ATMA KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NİN kurulmasından büyük emekleri  olan çeşitli dönemlerde başkanlığını yapmış, hiçbir  dernek faaliyetini kaçırmayan dernek onursal BAŞKANI SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜ SAYIN SÜLEYMAN YETİŞKİN  tarafından 2008 yılı ağustos ayında tüm masrafları karşılanarak yaptırılmıştır.

 


         SAYIN SÜLEYMAN YETİŞKİN’E Atma köyüne yaptığı bu hizmetin tüm köylülere örnek olmasını temenni eder. Sayın SÜLEYMAN YETİŞKİN’E teşekkür eder. ALLAH’tan sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmesini niyaz ederiz

 

       ATMA KÖYÜ HAKKIN DA İLERLEYEN ZAMANLARDA YAŞANACAK GELİŞMELERİ SİTEMİZ TARAFINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

 

HABER : UFUK YETİŞKİN

FOTO    : M.ALİ SEVİM

Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA