• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ATMA KÖYÜNÜN YOL  ÇİLESİ
14 Eylül 2008 Pazar 00:00

ATMA KÖYÜ'NÜN YOL ÇİLESİ

ATMA KÖYÜNÜN YOL ÇİLESİ  Atma köyünün en büyük sorunlarından biri olan ulaşım, yıllardan beri süre gelen sorunlarından biridir. Daha önceleri Şikar mezrasından ayrılarak


ATMA KÖYÜNÜN YOL ÇİLESİ


 

 Atma köyünün en büyük sorunlarından biri olan ulaşım, yıllardan beri süre gelen sorunlarından biridir. Daha önceleri Şikar mezrasından ayrılarak Çakşur;Atma bağlantılı olan yolun uzak olması ve kış şartlarında ulaşım zorlukları çekilmesi nedeniyle,Değirmen mevkiinden Atmaya bağlanan yol diğer yola nazaran kısa olmasına rağmen,bu yolun resimlerden de anlaşılacağı üzere,çok virajlı ve bu virajların çok rampa ve keskin olması ulaşımda zorluklar çıkarttığı gibi,müteaddit defalar kazalara davetiye çıkartmıştır.

 

                     

 

 

 

Bunun örneklerini gerek bizler ve gerekse yetkililer bilmektedirler. Müteaddit defalar gerek şifai ve gerekse yazılı olarak yapılan müracaatlar neticesinde yetkililer yolun daha az virajlı ve düzgün bir güzergah tan geçmesi için çalışma başlatmış ancak yaklaşık elli metrelik bir çalışmanın ardından sonra söz konusu virajlara biraz toprak yığarak bırakıp gitmişlerdir.

 


Çözüm nedir ?

 

         Çözümü mutlaka var olan bir yerdir. Muhakkak ki yetkililer  bizlerden çok daha iyisini bilirler ama; Yetkililerin ilgisizliği bu duruma çözüm getirmekte bir hayli engel tanımaktadır. Şu anki dönemimizde Hükümetimizin bu hususlara çok hassas davranmasına rağmen ve bütün köy yollarının genişletilerek hemem hemen tümünün asvaltlanmasına  rağmen neden Atma köyünün yolu halen tehlike arz etsin. Hele hele kış aylarında acil bir hasta olsa Ambulans gidemez, vatandaş gidemez. Bununda kimin ayıbı olduğu bir düşünelim. İnsanlarımızın hayatı bu kadar mı ucuz.

 

 

 

 

  

 Bu nedenle;Yolun daha düzgün ve çalışır bir vaziyete getirilebilmesi için yetkili kurum ve mercilere gerekirse müteaddit defalar müracaat edilerek,yolun yerinde görülmesi ile ne derecede haklı olduğumuzu ispat etmeliyiz ve bir an önce acil çözüm bulunarak,geçmişte olduğu gibi feci kazalara ve acı ölümlere neden olan,ileride olacağının da korkusuyla bu ölüm yoluna bir önce çözüm bulunması hususunu ilgililerin taktirine bırakıyoruz

 


Şu değirmenin yolu kıvrılır gider,

         Ölen ölür,yakınları ah eder,

         Şu evlat acısı daha da beter,

         Gelin hep beraber çözüm bulalım.

 

                  

 

FOTOĞRAFLAR                :  M.ALİ SEVİM

FOTO DUZENLEME           :  SELİM YETİŞKİN


        

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA