• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayranpınar Gençlik Kolları Çalışıyor...
03 Haziran 2008 Salı 00:00

Ayranpınar Gençlik Kolları Çalışıyor...

Ayranpınar’dan sohbet geceleri Ayranpınar Köyü Gençlik Kolları diğer köylere de örnek olacak bir davranış sergileyerek Cuma günleri sohbet ortamı oluşturarak gençlerini bir arada

Ayranpınar’dan sohbet geceleri

 

Ayranpınar Köyü Gençlik Kolları diğer köylere de örnek olacak bir davranış sergileyerek Cuma günleri sohbet ortamı oluşturarak gençlerini bir arada tutuyor.

Gençleri bir gün dahi olsa da bir arada tutmak, geleneklerini, göreneklerini unutturmamak gibi konuları sohbet ortamlarıyla paylaşmak, onlara büyüğüne ve küçüğüne saygıyı öğretmek amacıyla ortaya çıkan bu projenin mimarı olan Ayranpınar Gençlik kolları amacına büyük ölçüde ulaştı.

Sohbet ortamlarında gerekli başarıyı yakalayan gençlik kollarının artık bir amacı da, her Cuma bir köyü ağırlamak ve onları birbirleriyle kaynaştırmak…

Ayranpınar Derneği’nin ilk konuk köyü Boğaziçi Köyü olurken, oluşturulan kaynaşma ortamı diğer köylerimize örnek bir olaydı. Harun Yücedal'ın okuduğu Kuran-ı Kerim ile açılışı yapılan gecede, yemekler yendi, çaylar içildi, sohbetler edildi ve iki köyün gençleri birbirini daha yakından tanıma ortamını buldu.

 

Gecede konuşan Ayranpınar Gençlik Kolları Başkanı Cengiz Toksöz, Ayranpınar gençliği olarak başlatılan sohbet programlarının hem Ayranpınar köyü gençlerinin hem de Kemahlı genç hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile olduğunu belirterek memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Geceye ayrıca Kemahlım.com ve Dergisi de davet edildi. Site ve Dergi imtiyaz sahibi Ercan Babacan;  Site ve Dergi yönetimini temsilen geceye katıldı.

 

Ayranpınar Gençlik kolları’nı kemahlim.com olarak kutluyor ve başarılarının devamını bekliyoruz.

 

Haber Resim: Mehmet Aydoğmuş

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA