• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçe Köyü Halkı iftarda Buluştu…
11 Eylül 2009 Cuma 00:00

Bahçe Köyü Halkı iftar'da Buluştu…

İlçemiz Bahçe Köyü Sakinleri, köylerindeki güzel hasleti bu yıl da devam ettiriyorlar. Ramazan ayı boyunca köyde iftarları bir arada açmanın huzurunu ve sevincini yaşıyorlar.Bahçe Köyü

İlçemiz Bahçe Köyü Sakinleri, köylerindeki güzel hasleti bu yıl da devam ettiriyorlar. Ramazan ayı boyunca köyde iftarları bir arada açmanın huzurunu ve sevincini yaşıyorlar.

Bahçe Köyü sakinlerinin davetini kırmayarak iftar da yalnız bırakmayan İlçe kaymakamımız Gökmen ÇİÇEK ve Doğanbeyli Karakol komutanları davete katıldılar. Çiçek, ramazan ayı boyunca iftarlarını bir arada açarak, birlik ve beraberlik dayanışmasının en güzel örneğini ortaya koyan Bahçe Köyü sakinlerini bu güzel dayanışmalarından dolayı tebrik etti. Köylülerin sorunlarını dinledikten sonra köyden ayrıldı.

 El ele, gönül gönüle, topluca yemeklerin hazırlandığı köyde, Ramazan’ın ruhuna uygun hareket etmenin mutluluğunu yaşayan Bahçe Köyü sakinleri; “iftar toplu açılınca bir başka güzel oluyor!.. içinde bulunduğumuz Ramazan ayı içerisinde kurulan iki sofradan biri olan iftar sofraları hiç şüphesiz toplu olarak başına oturulduğunda ayrı bir güzellik kazanıyor.
        Hiç dinmeyen bir neşe, hiç bitmeyen bir zevk, hiç eksilmeyen bir aşkla, tütüp giden bir ay varsa onun da Ramazan ayı olduğu, bir sene içinde geçen bütün nazlı mevsimlerin, ayların özünü, ruhunu, gerçek manâsını ve onlardan süzülmüş, toplanmış usareleri en tatlı bir şive ile sunan Ramazan günlerinin, Ramazan gecelerinin; her lahza, gönülleri ayrı bir haz ve ayrı bir tatlılıkla sarışını, şefkatle onları kucaklayışını, muhabbetle okşayıp ve yaşama zevkiyle coşturduğunu, bu günlerin değerlendirilmesi gereken tanışma, kaynaşma ve muhabbet günleri olduklarının bilincinde olduklarını, O’na muhatap olabilme gayreti içine girerek tam bir ihlâs ve şuurla ibadet ve takate koşmak gayesini taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden köy sakinleri bu uygulamanın ileriki yıllarda da devam edeceğini belirttiler. 

            

Haber: Orhan İŞLİYEN

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA