• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Günay Erzincanı gezdi
16 Ağustos 2011 Salı 00:00

Bakan Günay Erzincan'ı gezdi

Erzincan'da bir dizi incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay, kentin tarihi ve turizm alanlarında incelemelerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay, Erzincan'da

Erzincan'da bir dizi incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay, kentin tarihi ve turizm alanlarında incelemelerde bulundu.

 

Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay, Erzincan'da biz dizi incelemelerde bulundu.

Bakan Günay, Altıntepe ortaya çıkarılan tarihi eserleri gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Altıntepe'deki incelemelerin ardından,  Erzincan Valisi Abdülkadir Demir'i ziyaret etti. Vali Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Erzincan gelecekte çok önemli bir pozisyonda olacak" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da Erzincan 'da gördüklerinden çok etkilendiğini ifade etti. Erzincan 'ın, tarihi içerisinde birkaç talihsizlik yaşamış Anadolu topraklarından birisi olduğunu belirten Günay, ilin 1932 ve 1992 yılında iki büyük felaket yaşadığını hatırlattı. Bakan Günay, "Buna rağmen önemli ölçüde yaralarını sarmış gözüküyor. Türkiye 'nin gelişmekte olan önemli merkezlerinden birisi haline dönüşüyor. Karadeniz ve Akdeniz bağlantıları gelecekte önemli güzergah haline gelecektir. Erzincan , önemli bir ulaşım güzargahı haline geliyor. Biz Erzincan'da tarih olarak, kültür olarak neler var, bunları ayağa kaldırma konusunda yoğun bir işbirliği yapıyoruz.

Erzincan 'da başka bir çalışmamız ise Ergan Dağı kış merkezi çalışması. Birkaç yıldan beri buraya yoğun kaynak ayırıyoruz. Kar tutma süresi oldukça yüksek olan, bahar ayına kadar kar tutma potansiyeli olan bir yer. Türkiye 'de kış potansiyeli sürekli artıyor. Dileğimiz Erzincan'dan Erzurum'a başlayarak, bütün Anadolu'nun gelecek yıllarda bu nimetlerden daha fazla yararlanmasını, buradaki insanların burada doymasını, bereketlenmesini ve onurlu bir biçimde yaşamasını sağlamak" dedi.

 

 

Erzincan Belediyesi'ni de ziyaret eden Bakan Ertuğrul Günay, yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Yüksel Çakır'dan bilgiler aldı.

Bakan Günay , belediye ziyaret sonrasında AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, yapılacak olan 10. yıl kutlamaları ile ilgili AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu'ndan bilgi aldı. Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, AK Parti'nin kuruluşunun 10. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay, Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde yürütülen çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Günay, Çağlayan Beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi'ni de ziyaret etti.

Sebahattin KAPLAN/ERZİNCAN/ www.erzincangazetesi.com.tr

  

 
 

 
Bu haber toplam 971 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA