• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Yıldırım İftarda Hemşerileri ile Buluştu
24 Temmuz 2012 Salı 00:00

Bakan Yıldırım İftar'da Hemşerileri ile Buluştu

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Erzincanlılar iftarda bir araya geldi.İlimizde PTT Erzincan Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmek ve

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Erzincanlılar iftarda bir araya geldi.

İlimizde PTT Erzincan Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmek ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Erzincanlılarla iftarda bir araya geldi.

Valiliğimiz ve Erzincan Belediyesi tarafından Kule Park’ta düzenlenen iftar yemeğine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Valimiz Sayın Selman Yenigün, Erzincan Milletvekili Sayın Sebahattin Karakelle, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Yüksel Çakır, DLH Genel Müdür Vekili Sayın Y. Metin Tahan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Yalçın Karataş, il protokolü ve davetliler katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Selman Yenigün, kardeşlik ve barış ayı olan Ramazan ayı’nda Erzincanlılarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini ifade ederek; “Ramazan’ın bu ikinci gecesi yapmış olduğumuz iftar programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım teşrif etmişlerdir. Ramazan ayı, hepimizin bildiği gibi, af ve mağfiret ayı, dayanışma ve kardeşlik ayı, küskünlüklerin ve dargınlıkların ortadan kalktığı bir aydır. Allah’tan ümit ediyorum ki daha nice Ramazanlara hep birlikte ulaşırız” şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın Selman Yenigün’ün konuşmasının ardından kürsüye gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım, “İstiyoruz ki İstanbul’da ne varsa Hakkâri’de de o olsun. İnterneti ile, bölünmüş yolları ile, havaalanları ile, hastaneleri ile okulları toplu konutları ile insanımızın yaşam kalitesini arttıracak, hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti her yere, bu ülkenin ay yıldızlı bayrağının dalgalandığı her vatan toprağına eksiksiz götürmemiz lazım. " şeklinde konuştu.

Düzenlenen iftar programının ardından Mehmet Türker Camii’nde teravih namazı kılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Valimiz Sayın Selman Yenigün ve beraberindekiler daha sonra Erzincan Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan eğlencesi programına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA