• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Yıldırım; Kemah İlçemizde Açılışlarda Bulundu..
09 Mart 2009 Pazartesi 00:00

Bakan Yıldırım; Kemah İlçemizde Açılışlarda Bulundu..

Erzincan’dan karayoluyla Kemah ilçesine gelen Erzincan Milletvekili ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kaymakam Eyüp Çalışır, Belediye Başkanı Şükrü Balcı, AK Parti Kemah Belediye


Erzincan’dan karayoluyla Kemah ilçesine gelen Erzincan Milletvekili ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kaymakam Eyüp Çalışır, Belediye Başkanı Şükrü Balcı, AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Şanal ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

 

Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Keleş, AK Parti Erzincan Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır ve bazı kamu kuruluşlarının amirleriyle birlikte Kemah’a gelen Bakan Yıldırım, ilk olarak Kaymakamlık binasında Kaymakam Eyüp Çalışır’dan brifing aldı.

Bakan Yıldırım ardından ilçe meydanında düzenlenen içme suyu şebekesinin açılış törenine katıldı.


             

 


AK Parti Kemah Belediye Başkan adayı Hüsamettin Şanal ile birlikte vatandaşlarla tokalaşan ve sohbet eden Bakan Yıldırım yaptığı konuşmada, kendisinden önce konuşan Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı’nın şehrin yolları yapamadığını söylediğini hatırlatarak, “Onlar da yapılacak. Önemli olan gönülleri yapmaktır, yolda yapılır, okulda yapılır, su da gelir, her şey olur.

Yeter ki biz birlik olalım, beraber olalım. Kürdümüzle, Türkümüzle, Alevimizle, Sünnimizle, Abazamızla, Çekrezimizle, 72 milyonu kardeş bilelim, birlik, beraberlik içinde, bu memleketi bölmeye, parçalamaya yeltenenlere tek yumruk olup cevap verelim” diye konuştu.

Bakan Binali Yıldırım, törende Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Kemah’a Erzincan Üniversitesi bünyesinde bir meslek yüksek okulu kurulmasıyla ilgili kararı Kaymakam Eyüp Çalışır’a verdi.

Bakan Yıldırım konuşmasının ardından şehir içme suyu şebekesinin açılış kurdelesini keserek, hizmete açtı.

 

 


İLİÇ VE REFAHİYE’DE AÇILIŞLAR
Kemah’taki programının ardından İliç ilçesine geçen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, tadilatı yapılan 23 Nisan İlköğretim Okulu ve İliç Öğretmen Evi’nin açılışını yaptı.

23 Nisan İlköğretim Okulunda öğrenci korusunun seslendirdiği şarkıları dinleyen Bakan Yıldırım ve beraberindekiler zaman zaman hareketli parçalara tempo tuttular.

Daha sonra tadilatı yapılan öğretmen evinin açılışını yapan ve binayı gezen Bakan Yıldırım İliç’ten sonra doğup büyüdüğü Refahiye ilçesine hareket etti.

İlçe girişinde büyük bir konvoy tarafından karşılanan Bakan Yıldırım, ilçe meydanında toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı.

Buradan Refahiye Öğretmen Evi’nin açılışını yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan’a gelerek, Havayolu ile Ankara’ya döndü


BAKAN YILDIRIM TULUM DÖNER KESTİ
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım daha sonra Kemah Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Şanal ile birlikte AK Parti seçim bürosunun açılışını yaptı.

AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Şanal’ın gündeme taşıdığı “tulum döner” AK Parti Seçim bürosunun önüne kurularak tandır ekmeği içerisinde vatandaşlara ikram edildi.

Seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra, “Tulum döner” tezgahının başına geçerek, tulum peyniri döneri kesen Bakan Yıldırım, kestiği peyniri tandır ekmeğinin içine koyarak basın mensuplarına ikram etti.

 

 

 

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 1167 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA