• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Yıldırım; Kemahlılar ile Moral Buldu
08 Ağustos 2012 Çarşamba 00:00

Bakan Yıldırım; Kemahlılar ile Moral Buldu

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar yemeği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılımıyla

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar yemeği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.Kemahlıların büyük ilgi gösterdiği iftar yemeğine, Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı ve ERSİAD Başkan Yardımcısı Erol Yüksel ile Kumsu Yönetim Kurulu Başkanı ve ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit ev sahipliği yaptı.Anadolu Hisarı’nda bulunan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Birdal, İstanbul Defterdar Yardımcısı Ekrem Telli, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, Başkan Yardımcısı Erol Yüksel ve Yavuz Canikli, Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Beyazıt, Kemaliyeli Hayırsever İşadamı Hacı Ali Akın, MHP Beyoğlu ilçe Başkan Yardımcısı İbrahim Göktürk, Kimse Yok mu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necati Tarlak, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Kemahlılar Dernek eski Başkanı Ekrem Türkan, İBB Şehir Tiyatroları Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Emine Güngör, Köy Dernek Başkanları ve yaklaşık 300 davetli katıldı.


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk yaptığı konuşmada, iftar yemeğine katılanlara teşekkür ederek, “Geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğinde amacımız mübarek ramazan akşamında hemşehrilerimizle iftar sofrasında buluşmak.

Bugün bizlerin bir araya gelmesine vesile olan bizlere ev sahipliği yapan, her zaman yanımızda olarak maddi manevi katkılarını hiç esirgemeyen işadamlarımız Sayın Erol Yüksel ve Sayın Mehmet Koçyiğit’e çok teşekkür ediyorum.


Görevde bulunduğumuz süre içerisinde Kemahlılara yakışır hizmetler yapmaya gayret gösterdik. Sizlerden aldığımız güçle birçok hizmete imza attık. Sizlerin desteği ve katkılarıyla el ele gönül birliği içerisinde daha birçok hizmete daha imza atacağız. Bizler Kemahlılar olarak el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir iş yoktur” dedi.Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu ve Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin de konuşmalarında, Kemahlılar Derneği’nin birçok örnek çalışmayı gerçekleştirdiğini belirterek, Dernek yöneticilerini ve bu hizmetlerin yapılmasına katkı sunanları tebrik ettiler.


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal da konuşmasında, hemşehrileriyle kendisini buluşturan dernek yöneticilerine teşekkür ederek, “Mübarek ramazan akşamında sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çok güzel bir tablo görüyorum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.


DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal konuşmasının ardından, İftar yemeğine ev sahipliği yapan Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel ile Kumsu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koçyiğit ile Bilgi ve Yetenek Yarışmasına sponsorluk yapan Hançerler Yönetim Kurulu Başkanı Adil Hançer’e teşekkür plaketi takdim etti.


İftarını Denizciler ile yaptıktan sonra, Kemahlılar Derneği’nin iftarına katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, iftarını Kemahlılarla birlikte yapamadığını ama denizcilerle yaptığı iftarın hemen akabinde hemşehrileriyle buluşmanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Bakan Yıldırım, “Uzun zamandır biraraya gelemediğim Kemahlı hemşerilerimin yüzlerini görmek, hasret gidermek ve moral kazanmak için buradayım. 10 yıldır Cumhuriyet tarihinde çok az insana nasip olacak bir görevi yapıyorum. Memleketin her yerini gezdim, her yerde yol yaptık hizmet yaptık. Allaha şükür ülkemizi bir yerden aldık bir yere getirdik ama bütün bunları yaparken arkamızda en büyük güç siz değerli hemşerilerim oldunuz.


İster Hakkâri’ye ister fizana gidelim hemşerilerimiz her zaman bizi bağrına basıyor. Bu sevgi aslında yetmiş beş milyon vatandaşımızın da birlik ve beraberliğinin örneğinin timsalidir.


Erzincan son 30 yılda çektiği çileleri son on yılda geri de bıraktı. Kemah-Kemaliye-Bağıştaş arasında 4 tane baraj yapılıyor, bunların değeri 2.5 milyon dolar” dedi.


Kendisinin de dernekçilikten geldiğini ifade eden Bakan Binali Yıldırım, “Hep beraber köyümüze şunu yapalım bunu yapalım diye çabaladık. Bunun için İstanbul’da dernekler kurulduk. Kemahlılar birlik beraberlik içerisinde birçok örnek hizmetler gerçekleştirdiler. Sadece Erzincan’da değil tüm Türkiye’de marka olan Kemah Turnuvasını yıllardır büyük başarıyla yapıyorlar, bunda katkısı bulunanları kutluyorum” dedi.Bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşayan Kemahlılar, gecenin geç saatlerine sohbet ettiler.


Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com


 

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA