• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Yıldırım; Koçkar Derneğinin Konuğu Oldu
21 Ocak 2011 Cuma 00:00

Bakan Yıldırım; Koçkar Derneğinin Konuğu Oldu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kemah Koçkar Köyü Derneği ile Keçiören Belediyesi’nin birlikte organize ettiği yemekli toplantıda hemşehrileriyle bir araya geldi.Ankara Halil İbrahim
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kemah Koçkar Köyü Derneği ile Keçiören Belediyesi’nin birlikte organize ettiği yemekli toplantıda hemşehrileriyle bir araya geldi.

Ankara Halil İbrahim Sofrasında düzenlenen toplantıya, Ankara’da faaliyet gösteren Kemah Koçkar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Keçiören Belediyesi birlikte ev sahipliği yaptı.Toplantıya; Ulaştırma Bakanı ve Erzincan Milletvekili Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kilis Valisi Turan Ayvaz, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Müsteşar Yardımcısı Mustafa Fırat, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, TBMM Destek Hizmetleri Daire Başkanı Nedim Küçüker, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Koçkar Köyü Dernek Başkanı Abdullah Balcı ile Erzincanlılar ve Keçiörenliler katıldı.Toplantıda konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, toplantıyı organize eden Koçkar Köyü Derneği yöneticilerine ve Keçiören Belediye Başkanına teşekkür etti.

Bakan Yıldırım, Ankara’daki metro yapım çalışmalarında önceliğin Keçiören’e verileceğini belirterek, “Değerli Başkanımız ikramda bulundu ama faturayı da önümüze koydu. Başkan dediğin böyle olacak, her toplantıdan bir şey çıkarması lazım. Bu toplantıdan da metro çıktı ama bu hesap adil bir hesap olmadı. Başkan bunu saymayız”  dedi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan yasal düzenlemeyle bütün Büyükşehirlerin yarım kalan veya yeni yapılacak raylı sistemlerini Ulaştırma Bakanlığı’nın yapmasına imkan verildiğini kaydeden Bakan Yıldırım, “Belediyeler bu kadar büyük maliyetli projeleri başlatıp kaynak yetersizliğinden dolayı tamamlayamıyorlar. Yazık oluyor, vatandaş bundan istifade edemiyor. Bir de o kadar kaynak, para harcanıyor, iş bitmediği için kimsenin bir işine yaramıyor. Ulaştırma Bakanlığı olarak Ankara metrolarını yapacağız” dedi.

Kendilerini milletin hizmetkârı olarak gördüklerini ve bu şiarla çalıştıklarını ifade eden Bakan Binali Yıldırım, milletin destek ve duasıyla bu hizmetleri artırarak devam ettireceklerini söyledi.Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da konuşmasında, Keçiören Belediye Başkanlığı görevine başladıkları gün ve bir ay önce Keçiören’de yaptıkları anket çalışmasında Keçiörenlilerin en öncelikli meselesi olarak ulaşımın ve dolayısıyla metronun öne çıktığını belirterek, “Sayın Başbakanımızın büyük desteği ve Sayın Bakanımızın gayretleriyle metronun yapımıyla ilgili çok önemli gelişmeler oldu. İnşallah bu önemli, bu dev yatırım en kısa sürede gerçekleşecek ve Keçiören’in trafiğine, ulaşımına büyük katkı sağlayacak” dedi.


 


Kaynak:
Bu haber toplam 1003 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA