• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN ARSLAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ
16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:53

BAŞKAN ARSLAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Arslan, Kemah Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler hakkında bilgi verdi.

FATİH GÜLNAHAR 
ERZİNCAN (İHA) -

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Arslan, Kemah Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler hakkında bilgi verdi.

Arslan, 2014 Seçimlerinde göreve geldiği günden bu yana çalışmalarını değerlendirip ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Arslan, ellerinden geldiğince Kemah halkına verdiği sözleri tutmaya çalıştıklarını belirterek yaptığı açıklamada; "İlçemiz tarihiyle kültürüyle doğasıyla örnek ilçelerden birisidir. Bizde ilçemize hizmet etmek amacıyla 2014 seçimlerinde vatandaşlarımızın göstermiş olduğu teveccüh sonucu seçimi kazanıp o günden bu güne hizmetlerimize devam ediyoruz. İlçemizde bir sorun olan eski bir fırın vardı, atıl durumda olan bir fırındı. Burayı iş adamımız Baki Rıza Aydın katkılarıyla dinlenme tesisi yaptık. İçinde mescidimiz, dinlenme salonumuz, bay-bayan lavabolarıyla birlikte halkımızın hizmetine sunduk. Bu arada ilçemizde 2008 yılında ilçemizde terörden dolayı Olukpınar köyünde patlamadan dolayı şehit düşen Binbaşı Yılmaz Tankül adına, ilçemizde bir park yaptık. Bu parka 800 tane ağaç diktik ve çeşme yaparak vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Üniversite öğrencilerimizin daha rahat barınabilmeleri için iş adamımız Erol Yüksel Bey 160 kişilik bir kız yurdu yaptırıyor. İnşallah bu yıl Temmuz ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca ilçemize bir hastane yapılıyor. Geçtiğimiz yıl inşaatı başlamıştı. Bu yıl Temmuz ayında inşallah onunda açılışı yapılacak. 10 Yataklı modern bir hastane olacak. Buna katkı sağlayan devletimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kanalizasyon ve yol çalışmalarından dolayı vatandaşlarımızın bahçe duvarları zarar görmüştü onları onarmaya çalışıyoruz. İçme suyumuz yetersizdi. Buna ek olarak bir içme suyu kaynağı daha getirdik. İstanbul Kemahlılar Derneği ile birlikte Sancaktepemize 2 bin 500 tane yapraklı ağaç dikerek Ayranpınar köyümüzden gelen suyu da buraya taşıyarak, 2 bin 500 ağacımızı damla sulama ile yetiştiriyoruz. İnşallah Sancaktepemiz önümüzdeki yıllarda vatandaşlarımızın piknik yapacağı çok güzel bir mesire alanı olacak. Bu yıl terörden dolayı ilçemize 120 kişilik bir güvenlik timi verdiler. İnşallah Haziran-Temmuz ayları gibi Kemah'ımızda göreve başlayacaklar. Kalıcı olacakları için, Kemah'ın en büyük eksiği olan konut ihtiyacı için TOKİ ile görüşüyoruz. İnşallah bunu başarırsak Kemah'ımızın halkı daha rahat, daha güvenli daha güzel evlerde oturacak ve gelen konuklarımız bu evlerde oturarak Kemah'ımızda rahat edeceklerdir. Bunu başarırsak Kemah'ımızın en büyük sorununu gidermiş olacağız. Ayrıca Spor Toto Genel Müdürü ile Kaymakam beyin ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Burak Mumcu Beyinde katkılarıyla Kemah'ımıza Spor Toto tarafından kapalı halı saha yapılacak. İhalesi yapıldı en kısa zamanda başlayacak. Bunun yanında spor aktiviteleri de devam ediyor. Bu sahanın yanına basketbol ve hentbol sahası da yapılacak. Biz elimizden geldiğince vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz. Daha güzel Kemah için hep birlikte el ele vererek Kemah'ımızı daha güzel yerlere taşıyacağımızdan eminiz." dedi.

 

Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA