• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Aslan; Modern Bir Kemah için Çalışıyoruz
15 Mart 2016 Salı 09:46

Başkan Aslan; Modern Bir Kemah için Çalışıyoruz

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, merkezi İstanbul'da bulunan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyeleri ile Kemah Gülabibey Hamam Cafe de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, merkezi İstanbul'da bulunan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyeleri ile Kemah Gülabibey Hamam Cafe de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

ERGAB Üyelerinin Kemah'ı ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aslan, "Tarihe tanıklık etmiş medeniyetler beşiği, bir çok kültür ile yoğrulmuş ve kültür sancağını taşımış şirin ilçemizde sizleri ağırlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

İlçede yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında çeşitli bilgiler veren Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, daha modern ve yaşanılabilir bir Kemah için kültür ve tarih bilinci ile var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Yeni yapılan içme suyu hattı ile Kemah'ın içme suyu sorununun ortadan kalktığını belirten Başkan Aslan, kent genelinde ki yıkık duvarların onarıldığını ve mahalle yolarının kilit taşı ile kaplandığını ifade etti.

Kemah’ta ağaçlandırmaya hız verdiklerini ifade eden Başkan Osman Kemal Aslan, “İlçemizdeki yeşil alanları arttıracağız. Ayrıca Sancaktepe bölgesine yeni bir park yaparak mesire alanı olarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Kemah’la ilgili müjdeli haberlerde veren Başkan Aslan, ilçede iki yeni okul binası yapılacağını ve Genelkurmay Başkanlığınca, 1 Yüzbaşı, 2 Üsteğmen, 15 Astsubay, 73 Uzman Erbaş ve 29 Er'den oluşan Kemah Jandarma Asayiş Komando Bölüğü Komutanlığı kurulacağını belirtti.

Meslek Yüksek Okulu hakkında bilgiler de veren Başkan Aslan, "Kemah Meslek Yüksek Okulunda 600 öğrenci eğitim görmekte. Öğrencilerin barınma sorununu gidermek için İşadamı Sayın Erol Yüksel tarafından 160 kişilik yeni bir yurt yaptırılmakta. Yeni hastane binasının inşaatıda tamamlanmak üzere ve Nisan ayında hizmete açılacak.

İlçemizde atıl durumda bulunan fırın binasını işadamı Sayın Baki Yıldızaydın’ın katkılarıyla restore ederek sosyal tesise dönüştürdük.

Mezarlıkların etrafını kapatarak yollarını yeniden yapacağız” dedi.

Tarihi Kemah evlerini gelecek nesillere aktarmak için proje başlattıklarını belirten Başkan Aslan, "Çok az sayıda kalan tarihi evleri restore ederek tekrar ilçemize kazandırmayı ve tarihimizi yaşatmayı amaçlıyoruz. Kısıtlı imkanlarla ilçemizin çehresini değiştirmeye çalışıyoruz. Daha yaşanabilir ve modern bir Kemah için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz" dedi.


Kahvaltının ardından, Başkan Aslan ile birlikte Tarihi Gülabibey Camisi ve Hamamını gezen ERGAB Üyeleri, Kemah Belediyesine geçerek Başkan Osman Kemal Aslan ile makamında bir süre görüştü. ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Aslan'a ERGAB hakkında bilgiler vererek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA