• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Başsoy Gurbette Sılayı Anlattı
04 Ocak 2017 Çarşamba 09:37

Başkan Başsoy Gurbette Sılayı Anlattı

Başkan Başsoy Gurbette Sılayı Anlattı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından organize edilen "Yerel Yönetimlerde Erzincan" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, gurbette yaşayan Erzincanlılara sılayı anlattı.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda organize edilen konferansta EKM tarihi bir gün yaşadı. Katılım yoğun olunca salonda izdiham yaşandı ve yüzlerce öğrenci alt kattaki salonlardan Başkan Başsoy'u dinledi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan'ın geldiği noktayı ve projeleri birinci ağızdan dinlemek için konferans düzenlediklerini belirterek, "Bugün burada Erzincan'da yerel idare tarafından yapılan çalışmaları dinleyeceğiz. Bir nebzede olsa sıla hasretimizi dindireceğiz. Konferansa konuşmacı olarak katılan Başkanımız Cemalettin Başsoy'a teşekkür ediyoruz" dedi.

EKEV hakkında bilgilerde veren Başkan Sadık Ağca, "Kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuşan EKEV, eğitime yaptığı destek ve Erzincan'ın kalkınması ve gelişmesi için gerçekleştirdiği projelerle Türkiye'nin en büyük vakfı konumuna geldi. Geleceğe daha umutlu bakan EKEV, 6 tapu ve varlıklarıyla da ekonomik olarak güçlü konumdadır. Kız Öğrenci Yurdumuz gençlerimize hizmet vermeye devam ediyor. Erkek Öğrenci Yurdumuzu da önümüzdeki yıl hizmete açacağız" dedi.

Yerel Yönetimlerde Erzincan konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 15 Temmuz darbe girişimi ve hain terör olaylarına değinerek, "Milletimiz 15 Temmuz da darbecilere karşı dik bir duruş gösterdi. Bizim çetelere ve terör örgütlerine teslim edilecek ne toprağımız ne de devletimiz var. Alçaklar bu ülkeyi asla bölemeyecekler" dedi.

Erzincan'da yapılan çalışmaları ve projeleri slayt gösterisi eşliğinde anlatan Başkan Cemalettin Başsoy, "İlimizde, halkımızın refahı için çok ciddi ve önemli projelere imza attık. Erzincan yaşanabilir ve bir çok projesi örnek alınan bir il durumuna geldi. Erzincan için 24 proje ile göreve geldik ve çok şükür bunların yaklaşık 18'ini hayata geçirdik. Erzincan Belediyesi olarak yaklaşık bin günde 100 Milyon Liralık yatırım yaptık. Tüm bu yatırımlarda büyük katkısı bulunan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.


İlginin yoğun olduğu konferansa, Erzincan eski Milletvekili Naci Terzi, Eski ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV eski Başkanı İmran Işıldar, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Başkanı Sedat Sevim, Erzincan Dernekleri Federasyon Başkanı Süleyman Öztürk, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, EKEV Mütevelli Heyet Üyeleri, işadamları ve EKEV bursiyerleri katıldı.
 

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA