• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Şanal; Gazeteciler İle Biraraya Geldi
02 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

Başkan Şanal; Gazeteciler İle Biraraya Geldi

Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, İstanbul’da düzenlediği kahvaltıda Erzincan basınıyla bir araya gelerek, görevde bulunduğu süre içerisinde yaptığı çalışmalar ve 2011 yılı
Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, İstanbul’da düzenlediği kahvaltıda Erzincan basınıyla bir araya gelerek, görevde bulunduğu süre içerisinde yaptığı çalışmalar ve 2011 yılı projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Şanal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kasımpaşa Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, yerel basının önemine dikkat çekerek, “Yerel basın halkın ve yerel yöneticilerin sesi ve kulağıdır. Biz yapacağımız tüm çalışmalarda yerel basınla birlikte hareket edeceğiz” dedi.Görevde bulundukları süre içerisinde birçok önemli projeye imza atarak, Kemah’ın çehresini değiştirdiklerini ifade eden Başkan Hüsamettin Şanal, “Belediyecilik anlayışı artık değişti. Belediyeler artık bütçem yok demeden vatandaşların tüm hizmetlerden yararlanması için çalışmalar yürütüyor. İmkânları kendimiz oluşturuyoruz” dedi.

Başkan Şanal, Kemah’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle örnek bir ilçe olduğunu ve yaz aylarında gurbette yaşayan Kemahlıların ilçeye gelmesiyle hareketliliğin arttığını belirterek, “İstanbul ile Kemah’ın arası 2 saattir” sloganı ile tüm hemşehrilerimizi Kemah’a davet ediyoruz. Kurban Bayramı’nın yaz aylarına denk gelmesi sebebiyle bayram tatillerini memleketlerinde geçirmeleri konusunda teşvik edeceğiz. Bununla da gurbet ile sılayı buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

İlçeye bir kum ocağı tesisi kazandırdıklarını belirten Başkan Şanal, “Atıl durumda bulunan kilit taşı tesislerini faaliyete geçirdik.

İlçe girişinde ve içerisinde yapılan yol çalışmaları ve çevre düzenlemeleri ile Kemah’ı modern bir görüneme kavuşturduk.

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Kemah’ın simgesi olan Kemah Kalesi’nde restorasyon ve kazı çalışmaları bu yıl içerisinde başlayacak.

Tarihi Kemah Evlerini özgün mimarisine uygun olarak restore ettik. Kemah’taki tarihi hamamda ve belediyemize devredilen Sultan Melik Tesislerinde restorasyon çalışmaları ve çevre düzenlemesi yaptık.

Atıl durumda bulunan mezbaha binasını da restore ederek Hanımlar Konağı olarak hizmete açtık” dedi.

Kemah’ın sosyal ve kültürel alanda bir şehir olmasını sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmaları da değinen Başkan Şanal, “Kaymakamlık ve Kemahlılar Derneği ile birlikte Kemah Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören 350 öğrencinin ve ilçe halkının sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesis oluşturduk.

Kemah’ı modern bir Futbol sahasına kavuşturduk.

Kültür Merkezinin yapımına da bu yıl içerisinde başlayacağız” dedi.

İlçede konut sıkıntısı yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, “Konut sorununu çözmek için çeşitli adımlar attık. Kemah mimarisine uygun olarak TOKİ tarafından yapılacak olan konutlar için arsa sorununu çözme noktasına geldik.

Kemah’ın yıllar önce yapılan kanalizasyon şebekesini yeniden inşa ettik,

Altyapı çalışmalarının yüzde 70’ni tamamladık ve ilçede imar planı uygulamasını hayata geçirdik.

İlçemizin en önemli eksiklerinden biri de otel olmaması. Bu sorunu çözmek için çalışmalar başlattık. Modern bir otel ve Restaurant yapmayı planlıyoruz.

Diğer yandan yeşil alanları daha da artırmak için ağaçlandırma seferberliği başlattık. Geçen yıl 5 bin ağaç diktik, bu yıl ise 8 bin ağacı toprakla buluşturacağız. Yine Kemah’a yapılacak olan baraj inşaatları 2011 yılı içerisinde başlayacak. Barajlar ilçemize ekonomik yönden katkı sağlayacaktır. Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a tüm Kemahlılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı sonrasında, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, toplantıya katılan basın mensuplarına birer şükran belgesi takdim etti.


Kahvaltılı basın toplantısına, Kemahspor Kulüp Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve Kemah Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Tuna Kuzucan’ın yanı sıra, Özden Gazetesi Haber Koordinatörü ve Erzincanlilarinsesi.com Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim, Radyo Gurbet24 Genel Yayın Koordinatörü Recep Babacan, Haberdemeti.com Genel Yayın Yönetmeni Adnan Öksüz, Erzincan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Kara, Özden Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Hasan Fikri Bilgiç, Erzincan Postası Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Kara, Erzincanlilarinsesi.com Yazarı ve Erzincan Postası Muhabiri Turgay Arslan, Gazeteci Hasan Uzunkaya ve Mehmet Işık katıldı.
Bu haber toplam 957 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA