• İstanbul24 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkentte Erzincan Kültür Günleri
22 Şubat 2011 Salı 00:00

Başkent'te Erzincan Kültür Günleri

Erzincan'ın tüm yönleriyle Başkentlilere tanıtıldığı 'Erzincan Kültür Günleri', Ankamall Alışveriş Merkezi'nin ev sahipliğinde devam ediyor. Ankara'da 19 Şubat Cumartesi günü  AnkaMall

Erzincan'ın tüm yönleriyle Başkentlilere tanıtıldığı 'Erzincan Kültür Günleri', Ankamall Alışveriş Merkezi'nin ev sahipliğinde devam ediyor.

 Ankara'da 19 Şubat Cumartesi günü  AnkaMall Alışveriş Merkezi'nde çeşitli etkinliklerle başlayan "Erzincan Kültür Günleri" tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda "Erzincan Türküleri" konseri ve ünlü mankenlerin katımlıyla Can Erzincan Defilesi düzenlendi. Konsere, davetlilerin yanı sıra Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve eşleri Sayın Semiha Yıldırım,Valimiz Sayın Abdülkadir Demir ve eşleri Sayın Nurtaç Demir,Belediye Başkanı Yüksel Çakır da katıldı.

 

Davul zurna ile karşılanan Sayın Binali Yıldırım, konuşmasında, etkinliğe katılım oranının beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi. "Erzincan Kültür Günleri" kapsamında kurulan stantları sadece dün 90 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Sayın Bakanımız deprem ve yokluktan çok çeken Erzincan'ın, bugün birçok sektörde gelişme kaydeden bir şehir olduğunu ifade etti.Bu etkinliğin Atatürk Kültür Merkezi yerine vatandaşların sık gelip gittiği bir alışveriş merkezinde yapılmasını önerdiğini aktaran Sayın Binali Yıldırım, memleketini, Erzincan dışında tanıtmayı hedeflediklerini dile getirdi."Erzincan deyince sadece deprem, sadece peyniri, sadece ketesi akla gelmesin" diyen Sayın Bakanımız, "Erzincan deyince 24 ayar, adam gibi adam güzel insanları akla gelsin. Erzincan'ın çile dönemi bitti. Artık önünde güzel, aydınlık günler var" diye konuştu. Valimiz Sayın Abdülkadir Demir ise yaptığı konuşmada, etkinliğin 19-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildiğini ve İstanbul ve Ankara'dan Erzincanlı çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek verdiğini söyledi. 

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, vatandaşları Erzincan'ın güzelliklerini Erzincan'da keşfetmeye çağırdı.Konuşmaların ardından Olgunlaşma Enstitüsünce hazırlanan Erzincan yöresel giysilerinden oluşan defile, aralarında Ece Gürsel'in de bulunduğu mankenler tarafından gerçekleştirildi.Daha sonra Erzincan halk oyunları gösterisi sunuldu.Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı kurumların yöneticileriyle Ankamall  AVM'deki Erzincanlı sivil toplum kuruluşları ve üreticilerin stantlarını gezdi. Burada memleketinin peynirinin aralarında bulunduğu lezzetleri tadan Sayın Bakanımıza çeşitli yöresel hediyeler verildi. Daha sonra etkinlik kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen "Erzincan türküleri" konserine geçildi. 

Kaynak: Erzincan Valilği

Bu haber toplam 1069 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA