• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Binali Yıldırım Kemahlılar ile Ankaradaki Koçkar Köyü Derneğinde Buluştu
06 Nisan 2010 Salı 00:00

Binali Yıldırım Kemahlılar ile Ankara'daki Koçkar Köyü Derneğinde Buluştu

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan Kemah İlçesi Koçkar Köyü Derneği’nin yemekli sohbet toplantısına katıldı.  Doğdukları topraklardan uzak yerlere göç

 

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan Kemah İlçesi Koçkar Köyü Derneği’nin yemekli sohbet toplantısına katıldı.

 

 

Doğdukları topraklardan uzak yerlere göç etmek zorunda kalan insanların oluşturdukları  sosyal kuruluşlar hemşeriler arasındaki birlik ve dayanışmayı  pekiştiriyor. Erzincan Kemah İlçesi Koçkar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği de Erzincanlıları bir araya getiriyor. Düzenli olarak yapılan toplantıların bu ayki konuğu Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım’dı. Keçiören’deki dernek merkezinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, eski milletvekili Talip Kaban, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habip Soluk, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı.

 

Hemşerileriyle hasret gideren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kemahlıların hem yaşadıkları yerler için çalıştıklarını, hem de doğdukları yerleri unutmadıklarını belirterek, aralarındaki birlik ve beraberliğin üst düzeyde olduğunu söyledi.

 

Toplantıda hemşerilerine hitap eden Bakan Yıldırım, hedeflerinin Türkiye’nin önünü  açmak olduğunu vurgulayarak, “Türkiye artık sınırlarına sığmıyor. Türkiye artık sadece kendi meseleleriyle uğraşan, kendi içine kapalı  bir ülke olmaktan çıktı. Bölgesinde ağırlığı olan bir ülke haline geldi. Bütün gayretimiz, bütün çalışmalarımız, insanımızın hak ettiği o şerefi, onuru, insanca yaşamayı, hak ve özgürlüklerin sonuna kadar genişlediği bir Türkiye’yi görmektir”  dedi.

 

Başkan Ak, Bakan Yıldırım’dan Metro Konusunda Destek İstedi

 

Toplantıda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım’ı Keçiören’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek Keçiören’in en önemli ihtiyaçlarından biri olan metro konusunda Bakan Yıldırım’dan destek istedi. Metronun Türkiye’nin en fazla nüfusuna sahip Keçiören’de ulaşım açısından büyük bir rahatlık sağlayacağını vurgulayan Başkan Ak, “Ben kendisinden bu konuda bir müjde aldım. Bunu sizlerle de paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : Habertaraf.com

Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA