• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Başarı Öyküsü; Akın Yenigün Hentbol Milli Takım Hocası
10 Ağustos 2012 Cuma 00:00

Bir Başarı Öyküsü; Akın Yenigün Hentbol Milli Takım Hocası

2012 Plaj Hentbol Müsabakalarında Avrupa İkinci Olan Türk Milli Takımının Hocası Akın Yenigün Kemahlı Başarılı Hemşerilerimizden.. Hemşerimize başarılarının devamı temennimiz ile başarı

2012 Plaj Hentbol Müsabakalarında Avrupa İkinci Olan Türk Milli Takımının Hocası Akın Yenigün Kemahlı Başarılı Hemşerilerimizden.. Hemşerimize başarılarının devamı temennimiz ile başarı öyküsünü paylaşırız..

 

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ;

AKIN YENİGÜN

 

İçimizden birisi o eski Kemah Kardere Köyü muhtarlarından Behçet Yenigün’ün torunu Nail ve Leyla Yenigün’ün oğulları. Çok genç yaşta başladığı spor yaşantısında birbirinden büyük başarılar elde etmiş fakat belki de Hentbol olduğu için çekmemiş fazla dikkatimizi Yoksa yaptıklarını acaba futbolcu yada basketbolcu olarak yapsa kim bilir ne kadarda çekerdi dikkatimizi.

Beşiktaş ta başlamış spor yaşantısına uzun yıllar oynamış bu büyük kulübümüzde taşımış göğsünde kartalın armasını ,Türk bayrağını tam 9 sene giymiş bu büyük kulübün formasını daha sonra İstanbulspor ve Bahçeşehir Koleji Spor külüplerinin formasını giymiş İlk antrenörlük tecrübesini Bahçeşehir Üniversitesinde yaşamış daha sonra Haydarpaşa Lisesi S.K . İle parlamaya başlamış yıldızı iyice, burada sıfırdan takımı alıp ilk sene nağmağlup İstanbul Şampiyonu yapıp 1.lige çıkarmış takımını. 1.ligde ilk senesinde Türkiye 4.ncüsü, 2. senesinde Türkiye 3.ncüsü yapıp Süperlige katılma hakkını kazanmış ve bir sonraki sene Süper ligin yeni takımı Bahçeşehir Koleji S.K.’ne transfer olmuş ve burada ilk senesinde Türkiye Süper ligini 4’ncü bitirip Avrupa Kupalarına katılma hakkını kazanmış ve gerçekten bir kulüp için ilk yılında elde edilmesi gerçekten zor bir başarıya imza atmış ve dikkatleri daha da üzerine çekmeye başlamış ve sonunda Hentbol Federasyonun da dikkatini çekmiş bu genç hoca ve bir sonraki yıl Türkiye Genç Milli Takım antrenörlüğüne getirilmiş burada da başarılı çalışmalarına devam etmiş

 

İlk yıl Hırvatistan’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonasına katılmış ve burada Avrupa 7’ ncisi olarak dönmüş yurda fakat içi burkulmuş diğer takımların bayrağı kürsüde dalgalanıp ulusal marşları çalınırken o çaldıramamış İstiklal Marşımızı, fakat bir sonraki yıl için hedefi koymuş kafasına AVRUPADA FİNAL OYNAYACAĞIM ve şanlı Türk Bayrağımızı çektireceğim göndere diye yazmış hedef tahtasına.

 

İşte 2012 yılı uzun bir çalışma dönemi ve kamplar meyvesini vermiş, onun deyimiyle çocuklarıyla inanılmaz bir çalışma temposunun ilk ödülünü Alanya’da almış Uluslararası Ramazan Demirci turnuvasında kendisinden yaş ve fizikce büyük takımların arasından ikinci olmuş ve sıra artık Gürcistan’da yapılacak Gençler Avrupa Şampiyonasına hareket etmeye gelmiş.

 O, çocukları antrenör arkadaşları hepsi inanılmaz birlik olmuşlar ve sonunda hem bayanlar kategorisinde hem de erkeklerde Avrupa İkincisi olmuş önüne geleni devirmişler ne Hırvat’ı kalmış ne Macar’ı ne Norveç ne isviçresi sonuçta iki takımımızda Avrupa ikincisi olarak döndü yurda ve inanılmaz büyük bir başarıya imza attılar. Sorduk içimizden birine Akın Hocamıza. Hoca düşüncelerin nedir diye Önce teşekkürle başladı sözlerine ve şükretti Allaha. Daha sonra anne babasına ve eşi Esra ,oğlu Yağıza onlar olmasaydı yapamazdım hiçbir şey diyo Akın Hoca ve daha sonra devam ediyor Federasyon başkanmız Bial Eyüpoğlu beni çok destekledi diyor Kendini yetiştiren hocalarına İsmail Tarakçıya Müfit Arına Birlikte çalıştığı Orhan İlerisoy dan Murat Ekşiye kamp müdürü Mehmet Öndere, Hacı Amcaya sporcuların ailelerine kulüp ve hocalarına herkese çok teşekkür ediyor bu başarı hepimizin diyor Akın Hoca. Birde tabiî ki çocuklarım dediği sporcularına olimpiyatlarda bu kadar başarısız bir dönem geçirirken çok önemli bir başarı elde etti çocuklarım diyor ve bizlere de tüm hemşerilerine de armağan ediyor bu başarıyı ve kendisini devamlı destekleyen Yenigün Aydınlatma Ayhan Yenigüne de özel bir yer açıp kendisine de desteklerinde dolayı teşekkür ediyor.

Yalnız bir sıkıntısı var Akın Yenigün’ün çok yoğun bir tempoda olduğu için özür diliyor hemşerilşerinden daha fazla onların arasına katılamadığı için, bizde teşekkür ediyoruz Akın Hocamıza bize ülkemize böyle büyük başarılar kazandırdığı ve memleketimizi gururla temsil ettiği için başarılarının devamı diliyor dualarımız seninle diyoruz Kemah Kardereli Behçetin Torunu…..

 

 

 

 

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA