• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Sevdanın Yolcuları, Faruk Küçüktaş
22 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

Bir Sevdanın Yolcuları, Faruk Küçüktaş

Paylaş BİR SEVDANIN YOLCULARI         Killik deresinde küçük bir kulübenin içerisinde yağmurlu bir gün. Ziyaretime gelen İlçe Kaymakamı İbrahim

Paylaş BİR SEVDANIN YOLCULARI

 

 

       Killik deresinde küçük bir kulübenin içerisinde yağmurlu bir gün. Ziyaretime gelen İlçe Kaymakamı İbrahim YURDAKUL ile sohbet ediyoruz. Yaptığım derme catma bir naylon örtüsü altındaki kış günü yetişen marulları görerek bu işin olurluğuna kendini inandırmaya çalışıyordu. Kil toprakta böyle oluyor ise kimbilir başka toprakta nasıl olurdu..

      Bir akşam üstü Rahmetli Hudulu Molla Bekir ağabeyimizin çay mevkisindeki evine misafir oluyoruz.Bir saksı içerisinde odasında yetiştirdiği domatesi ballandıra ballandıra kendine özgü tavrı ile  anlatıyor İlçe Kaymakamı oda hep aynı şeyi tekrarlıyor.”İnanmak gerek bu işin yarısı.”

     İnanmış insanları topluyor hepsi ile teker teker konuşuyor kısa bir süre içerisinde.Burdur İlinin Bucak İlçesinden gelen aslan yürekli insan.Sonra ufku açmak gerek diyor. Bir davaya inanan insanların önüne seriyor bütün güzellikleri.

     Yıllar sonra bucak ilçesinden geçerken  Antalya İlinin, Bucak İlçesine yakınlığından ilçesinde bu öz insanın yaptığı işe inannıp yola cıktığını anlamıştım.

Erzincandan bindiğimiz otobüsle Kumluca İlçesinde organize edilen tarım fuarına katılmak için intikal ettiğimizde  yüksek tepelerden ovanın içinde kurulan seraları sis bulutu sanıvermiştik.Oysa bulut sandığımız her şey naylon seralardı.Marikli Hüseyin Amca ile otobüsten inene kadar gülüştük.

     Bu öz insanlardan bazıları aramızdan ayrıldılar.Ama geride birşeyler bıraktılar. İzlerini hatırlatmak babında tüm sevdiklerine arşivimden taktimimdir.

     Bir sevdanın yolcularına Vefa adına…

 

Faruk KÜÇÜKTAŞ ©Düzce 2010

 

       

       

       

 

Faruk Küçüktaş'ın Yeni Şiiri

Olmadı Ahretlik

 

 

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA