• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Biz doğru olanı yapmaya çalıştık…
17 Aralık 2015 Perşembe 17:33

Biz doğru olanı yapmaya çalıştık…

Yaklaşık 10 yıl önce kurduğumuz ve yayın hayatını sürdürdüğümüz sitemiz www.kemahlilar.com’u kapatmadan önce birkaç düşüncemizi son kez paylaşmak isteriz.

Yaklaşık 10 yıl önce kurduğumuz ve yayın hayatını sürdürdüğümüz sitemiz www.kemahlilar.com’u kapatmadan önce birkaç düşüncemizi son kez paylaşmak isteriz.

Ne yaptık..

Biz doğru olanı yapmaya çalıştık…

Yüzyıllardır bilinen memleketimizi bir kez de biz tanıttık. Daha geniş ağlara sahip internet dünyasında Kemah ve Kemahlılar denince akla gelecek tüm özelliklerimizi; dünyanın her noktasına ulaştırdık.

10 yıl boyunca 6 İlçe Kaymakamı, 3 İlçe Belediye Başkanı ve yüzlerce mülki amir yanı sıra on binlerce hemşerimiz ile tanıştık, beraber olduk, birlikte çalıştık, bir bütün olduk.

Birbirini tanımayan fakat memleket sevdası gibi ortak bir bağı olan insanları bir araya getirdik.

Yeni dostlukların tesisine, kaybolan eş dost ve akrabaların birbirlerine kavuşmasına, anıların canlandırılmasına, hatıraların gelecek nesillere aktarılmasına, unutulan ne varsa bir kez daha hatırlanmasına aracı olduk.

Kaybolan değerleri hatırlatarak, yeniden hayat bulmasına, geliştirilmesine ve devam etmesine destek olduk.

Sandıklarda, depolarda, arşivlerde kalan, kaybolmaya yüz tutmuş bilgi belge ve görselleri aradık bulduk yayına hazır hale getirmek için çalıştık çabaladık ve başarı ile hemşerilerimizin istifadesine sunduk.

Erzincan’a, Kemah’a dair ne varsa, içinde memleketimize ait bir kelime dahi geçen her kitap, dergi, makale, resim, broşür, belge, cd, dvd gibi ne varsa topladık, gerçek bir külliyat oluşturduk.

Şair ruhlu hemşerilerimize kapımızı açarak şiirler söyledik. Türkülerle yol alıp, halaylarla eğlendik. Eli kalem tutan, dili söz söyleyen hemşerilerimiz, bize dair ne varsa yazdı biz yayınladık.

Kimin bu topraklara bir faydası dokunacaksa onu konuk ettik. Kim bu topraklara ve insanına fayda vermek istediyse onu dinledik, anladık ve sayfalarımızdan sizlerle buluşturduk.

Kim memleket için bizi çağırdıysa koşarak gittik. Dinledik, not aldık, yazdık, çizdik ve sizlere uygun bir şekilde aktardık.

Memleket tanıtımına farklı bir alan açtık. Örnek alındık; sevindik. Cephe alındık; umursamadık. Taklit edildik; gurur duyduk.

Kötü niyetli kişileri aramıza almadık. Önce tanıdık, şerrinden emin olduk, edebi dairesince sizleri de korumaya çalıştık.

Kişilik bozukluğu ile kimliğini de bozmaya çalışan bencilleri uyardık, ısrarlarını dikkate almadık, imkânlarımızı kullandırmadık. Zorlandık, hakarete uğradık ama toplumumuzu adı konulmamış bir şekilde koruduk.

Hep iyilerle beraber olmaya çalıştık. Önce Hakk’ın rızasını sonra insanlarımızın gönlünü kazanmaya çalıştık.

Ve artık her hemşerimiz gibi görev kabul ettiğimiz, uygulamaya çalıştığımız bu yapılanları, bu siteyi kapatıyor olduğumuz için sadece kişisel dünyamızda yapmaya devam edeceğiz.

Kemahlilar.com

 

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA