• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Derneği Kaymakam Çiçeki Konuk Etti.
23 Şubat 2010 Salı 00:00

Bozoğlak Derneği Kaymakam Çiçek'i Konuk Etti.

Kemah Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği, İstanbul’da bulunan Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis Üyesi

Kemah Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği, İstanbul’da bulunan Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin’ni konuk etti.

Bozoğlak Dernek Yöneticileri, Kaymakam Çiçek, Başkan Şanal ve İl Genel Meclis Üyesi Cantekin ile Fatih’te bulunan Diver Restaurat’da akşam yemeğinde bir araya geldi.


   


ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan ve Eyüp Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Sevim’in de katıldığı yemekte, Kemah ve Bozoğlak Köyü üzerine sohbet edildi ve buradan Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin Fatih’te bulunan Dernek Merkezine gelindi.


Dernek Merkezini gezen Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin, bir katı tadilat halinde olan ve içinde erkekler ve bayanlar salonu, yıllar önce köyde kullanılan ve günümüzde tarih olan eski eşya ve aletlerin sergilendiği şark köşeli salon, mini sinema salonu, gençlik merkezi, çocuk oyun odası, mutfak ve soğuk hava deposu bulunan Dernek Merkezine hayran kaldılar.Daha sonra, Bozoğlak Köylülerinin de katılımıyla mini bir toplantı yapıldı.

Bozoğlak Dernek Başkanı Ercan Babacan, Kaymakam Çiçek, Başkan Şanal ve İl Genel Meclis Üyesi Cantekin’i Dernek Merkezlerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kemah’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Derneğin İstanbul’da yaptığı faaliyetleri ve Köyde yapılan çalışmaları ve projeleri slayt gösterimi eşliğinde sunan Başkan Babacan, Köyde ki bazı projeler ile ilgili Kaymakam Çiçek, Başkan Şanal ve İl Genel Meclis Üyesi Cantekin’den destek istedi.Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin’de, Bozoğlak Köylüleri ile bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, Bozoğlak Köyüne yakışır bir Dernek Merkezi inşa edildiğini ve bunda katkısı bulunan herkese teşekkür ettiklerini belirteler.Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek’te konuşmasında, Kemah’a gelmeden önce Bozoğlak Köyünü bildiğini belirterek, “Kemah’a büyük hizmetleri bulunan insanların başında Bozoğlaklılar vardır.

Kemah’a Yüksek Okul açılmasında ve birçok hizmette İhsan Payalan’ın katkıları var.

Kemah’ta ki tüm çalışmaların ve faaliyetlerin kamuoyuna duyurulmasında, insanların bir birlerinden haberdar olmasından, Ercan Babacan, Recep Babacan ve Sedat Sevim’in büyük katkıları var. Bunun için Bozoğlak Köyü çok önemli bir köydür. Bugün burada sizlerin arasında olmaktan çok mutluyum.

Derneğin yapmış olduğu faaliyetleri ve köyde yapılan çalışmaları takdirle karşılıyorum. Tüm bu çalışmalarda katkısı bulunan herkesi kutluyorum. Bizlerde üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

     


     
Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA