• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoglak Derneğinde İftar.
31 Ağustos 2009 Pazartesi 00:00

Bozoglak Derneğinde İftar.

Kemah Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği, Fatih’te bulunan Dernek Merkezinde her hafta Cumartesi günleri düzenlediği iftar yemeğinde Bozoğlak köylülerini buluşturuyor.Bozoğlak

Kemah Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği, Fatih’te bulunan Dernek Merkezinde her hafta Cumartesi günleri düzenlediği iftar yemeğinde Bozoğlak köylülerini buluşturuyor.

Bozoğlak Derneğinin organize ettiği ve Bozoğlaklı olan ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan’ın sponsorluk yaptığı iftar yemeklerinde biraraya gelen Bozoğlak Köylüleri, Ramazan coşkusunu birlikte yaşıyor.


 

Bu hafta Bozoğlak Derneğinin geniş kapsamlı olarak düzenlediği iftar yemeğine, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Karani Yüksel, ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan, Başkan Yardımcısı Orhan Şanver ve Ayhan Yenigün, Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Gürkan, Kemahspor Başkanı Muammer Hançer,Cevizlik Klubü Başkanı İbrahim Hançer, Kemahlılar Derneği eski yöneticilerinden Abdullah Tarhan, Ayranpınar Köyünden Harun Yücedal, Kemah Turnuvası eski Başkanı Şükrü Ünal ve Süleyman Payalan ve Hüseyin Çakmaktaş, Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz, Gediktepe Köyü Dernek Başkanı Salim Mutlutürk, Seringöze Köyü Dernek Başkanı Ahmet Özyalçın, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, erzincanlilarinsesi.com Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim, Radyo Gurbet24 Genel Program Koordinatörü Recep Babacan, Eskibağlar Köyünden Dr.Yılmaz Cebecioğlu ve çok sayıda davetli ile Bozoğlaklılar katıldı.

 

Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma Kültür Derneği Başkanı Ercan Babacan yaptığı konuşmada, 11 ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde her hafta cumartesi günleri tüm köylülerle birlikte iftar etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, bu iftar yemeklerine ev sahipliği yapan ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan’a teşekkür ettiğini söyledi.

Başkan Babacan, “her cumartesi köylülerimizle iftar sofrasında buluşup birlikte iftar ediyoruz. Bugün Derneğimizin genel iftarını yapıyoruz, geleneksel olarak her yıl iftar programı düzenleyerek, köylülerimiz ile komşu köylülerimizi iftar sofrasında buluşturacağız. Ramazan ayı bereket, mağfiret ve kurtuluş ayıdır” dedi.

Başkan Ercan Babacan konuşmasında, Dernek çalışmaları hakkında da çeşitli bilgiler verdi ve gerçekleştirdikleri faaliyetlere destek veren işadamlarına teşekkür etti. 


    Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA