• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Derneğinden Vali Demire Ziyaret
20 Temmuz 2009 Pazartesi 00:00

Bozoğlak Derneğinden Vali Demir'e Ziyaret

         Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği Yöneticileri, Kemah Şenliklerine katılmak ve köyde yapılacak çalışmaları yerinde
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği Yöneticileri, Kemah Şenliklerine katılmak ve köyde yapılacak çalışmaları yerinde tespit etmek için sılaya geldi.

Ercan Babacan Başkanlığında, Ali Payalan, Recep Babacan, Dr. Hüseyin Sevim, Zülkarneyli Telli ve Ekrem Sevim’den oluşan yöneticiler, Erzincan Valisi Abdulkadir Demir’i makamında ziyaret ederek, Dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Vali Demir, ziyaretten mutlu olduğunu belirterek, İstanbul’da yaşayan Erzincanlıların memleketlerini hiç unutmayarak, köylerine büyük işler yaptıklarını ve Derneklerin büyük bir misyon üstlendiğini söyledi.Bozoğlak Dernek Yöneticileri daha sonra Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır’ı ve Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin’i ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.Erzincan’da ki ziyaretlerin ardından Kemah’a gelen Bozoğlak Dernek Yöneticileri, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır’ı makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Çalışır, “Bozoğlak köyü gurbette ve sılada başarılı çalışmalara imza atarak, Kemah’ın seçkin köyleri arasında yerini korumuştur” dedi.
Dernek Yöneticileri daha sonra, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Kemah Özel İdare Müdürü Uğur Sevim’i ziyaret etti.


 

BOZOĞLAK KÖYÜ, ÇOCUK ŞENLİĞİ İLE ŞENLENDİBozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği ile Köy Muhtarlığının ortaklaşa düzenlediği “Çocuk Şenliği” büyük coşkuyla yapıldı.

Bozoğlak Köyü Şehit Er Ali Soykan İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen şenlikte, hüzün ve coşku birlikte yaşandı.

Sinevizyon gösterisi sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Büyük bölümü vefat etmiş köylülerin resimlerinden oluşan sinevizyonu izleyen Bozoğlaklılar, duygulanırken gözyaşlarını tutmadılar.

Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Ercan Babacan yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıyla birlikte yeni göreve geldiklerini ve köyü ziyaret ederek sorunları yerinde tespit etmek istediklerini belirtti.

Başkan Babacan, bu tür organizasyonları geleneksel hale getirerek her yıl düzenlemeyi düşündüklerini söyledi.

Daha sonra, “Bozoğlak Star Ses Yarışması” yapıldı. 15 yaş altı çocukların katıldığı yarışmada, 32 çocuk yarıştı.Gurbet24tv.com ve Radyogurbet24.com Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim’in de aralarında bulunduğu yedi kişiden oluşan jüri değerlendirmesi sonucunda, 1. Sema Bayat (Şahin Bayat kızı), 2. Sena Sevim (Ekrem Sevim kızı), 3. Melike Telli (Ünal Telli kızı) olurken, Melike Telli (Zülkarneyli Telli kızı) ise jüri özel ödülüne layık görüldü.


   


 


1.Bozoğlak Star Ses Yarışması” sponsoru Burak Otomotiv tarafından yarışmada dereceye girenlere para ödülü verilirken, Dernek tarafından tüm çocuklara,bebek, top, toka, küpe, yüzük gibi çeşitli hediyeler verildi.


      


Bozoğlak Derneğinin koordinasyonunda, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Sevim tarafından köy çocuklarına sağlık taraması da yapıldı.


   


 


Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA