• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Babacan; koltuğunu Telliye bıraktı.
26 Nisan 2009 Pazar 00:00

Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Babacan; koltuğunu Telli'ye bıraktı.

Kemah Bozoğlak Köyü Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Babacan, koltuğunu Ömer Faruk Telli’ye bıraktı.         

Kemah Bozoğlak Köyü Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Babacan, koltuğunu Ömer Faruk Telli’ye bıraktı.

 

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında, Cumhurbaşkanının, Başbakan’ın, Bakanların, Valilerin, Kaymakamların, Belediye Başkanlarının ve bazı kurum Müdürlerinin koltuklarına İlköğretim Okulu Öğrencilerini oturttuğuna çok şahit olduk, ama bir Dernek Başkanın koltuğuna bir öğrenciyi oturttuğunu ilk kez gördük.

         Bozoğlak Derneği’nin 23 Nisan tarihinde yaptığı Yönetim Kurulu Toplantısına davet edilen, İlköğretim okulu 3.sınıf öğrencesi Ömer Faruk Telli, Başkan Ercan Babacan tarafından Başkanlık koltuğuna oturtturuldu.

         Başkanlık koltuğuna oturan Telli, Bozoğlak’lıların ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Ömer Faruk Telli, Yönetim Kurulu Üyelerine, Derneğin Çocuklar için yaptıkları faaliyetlerin, çalışmaların neler olduğunu ve çocuklar için ne gibi projeler düşündüklerini sordu.

         Yönetim Kurulu üyeleri Ali Sevim ve Dr. Hüseyin Sevim tarafından projeler hakkında bilgi alan Ömer Faruk Telli, “anne ve babalarımız ile derneğimizdeki faaliyetlere geldiğimizde çok sıkılıyoruz. Derneğimizin çatısı altında her yaştan çocukların eğlenebileceği bir oyun bahçesi yapılsın ve bu oyun bahçemizin yanına bir de kantin yapılsın, bu kantinden alışveriş yapan çocuklardan para alınmasın, bu paralar büyüklerden tahsil edilsin” dedi.

 

         Bozoğlak Dernek Başkanı Ercan Babacan, “Dernek olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çok önem veriyoruz. Şimdiden onları bu onurlu göreve hazırlıyoruz. Bozoğlak Derneği kuruluşundan bu güne çok ilklere imza atmıştır, bugünde bir ilke imza atıyoruz, Dernekçilikte böyle bir olay ilk yaşanıyor” dedi.

 


Haber Kaynak : www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 1171 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA