• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyümüzde Değişim Devam Ediyor..
15 Nisan 2010 Perşembe 00:00

Bozoğlak Köyümüzde Değişim Devam Ediyor..

İlçemiz Köylerinden Bozoğlak Köyünde değişim devam ediyor. Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresinden aktarılan ödenek ve Kaymakamlığımız Hizmet Birliği tarafından yapımı gerçekleştirilen

İlçemiz Köylerinden Bozoğlak Köyünde

değişim devam ediyor.

 

Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresinden aktarılan ödenek ve Kaymakamlığımız Hizmet Birliği tarafından yapımı gerçekleştirilen sulama suyu göleti ile köy içi yolları kilit taşı kaplama işinin ardından, değişimin bu yılki ayağı olan köy giriş düzenlemesi yapım işini vefakâr işadamlarımızdan İhsan PAYALAN üstlendi. Taş kemerden tarihi görünüme sahip Bozoğlak’ a yakışır bir giriş yapıldı. Köyümüzün çehresini değiştiren taş kemer girişinin tüm masraflarını kadirşinas hemşehrimiz İhsan PAYALAN Bey karşıladı.

 

            Ayrıca içme suyu şebekesi tesis edilmeden önce köylerimize ayrı bir güzellik katan, kimi tuğla, kimi taş, kimi mermerden yapılı, nicelerinin dert ortağı gözyaşı anlamı taşıyan Çeşm kelimesinden türetilmiş olan ve tüm olumsuz koşullara rağmen halen ısrarla akan, bizleri ve doğal hayatı buz gibi suları ile serinleten, ama ne yazık ki kaderlerine terk edilmiş köy çeşmelerimizin onarılması ve eski güzelliklerine kavuşturulabilmesi için Bozoğlak Derneği tarafından gerekli çalışmalara başlanmıştır.

 

            İlçe Kaymakamı olarak İhsan PAYALAN bey’e sonsuz teşekkür ediyor, Bozoğlak Dernek Yönetimine başlatmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ve takdirlerimi sunuyorum.

Gökmen Çiçek

Kemah Kaymakamı

 


 

Kaynak : www.kemah.gov.tr 


Bu haber toplam 1257 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA