• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyünde 23 Nisan Coşku ile Kutlandı
24 Nisan 2010 Cumartesi 00:00

Bozoğlak Köyünde 23 Nisan Coşku ile Kutlandı

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

 

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

            Kurtuluş Savaşının milli irade ile kazanılmasının ardından 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, böylelikle de ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur.

 

            Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Ulu Önder, bu bilinçle Yüce Meclisin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayram 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 90. yıl dönümü kutlaması çerçevesinde Bozoğlak Köyü Şehit Er Ali Soykan İlköğretim Okulu’nda Kaymakamımız Gökmen ÇİÇEK, İlçe Daire Amirlerimiz, Bozoğlak ve Kardere Köyü halkının katılımıyla kutlandı.

 

            Törende konuşma yapan Kaymakamız, bizlere düşen görevin hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek, Cumhuriyetimizin ilkelerine, birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.

 

            Okul Öğretmeni Gülüzar AKBAL’ı yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı “Takdirname” ile taltif eden Kaymakamımız törenin sona ermesiyle köyden ayrıldılar.

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1611 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA