• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyünde Açılışlar Gerçekleştirildi..
30 Temmuz 2010 Cuma 00:00

Bozoğlak Köyünde Açılışlar Gerçekleştirildi..

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’in iştirakleri ile 2010 yılı içinde yapılan Bozoğlak Nahiyesi köy faaliyetleri kapsamında; devlet millet iş birliği ile yapılan kilit taşları, köy

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’in iştirakleri ile 2010 yılı içinde yapılan Bozoğlak Nahiyesi köy faaliyetleri kapsamında; devlet millet iş birliği ile yapılan kilit taşları, köy giriş kemeri, restore edilen çeşmelerin ve çevre düzenlemelerinin açılışları gerçekleştirildi.

 

 

Oldukça kalabalık misafir ve hemşerilerimizin iştirak ettiği açılışlara Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, Kemah İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemah Jandarma Komutanlığı, Erzincan İl Telekom Müdürü Timur Sevim, İstanbul Eyüp Belediye Meclis Üyesi M.Ali Sevim, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, Ak Parti Kemah İlçe Başkanı Hüseyin Koçyiğit,  Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan, Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Şanver, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Şerafeddin Ulutürk, Erzincan Kahveciler Odası Başkanı Ali Babacan, Kemahlılar Derneği Eski Yöneticilerinden Abdullah Tahran, Adem İnce, Fahri Gürkan, Gediktepe Köyü Dernek Başkanı Salim Mutlutürk, Karadağ Köyü Dernek Başkanı Adem Yakut, Karadağ Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Taşkın, Seringöze Dernek Başkanı Ahmet Özyalçın, Kerer Köyü Dernek Başkanı Alaeddin Karacan, Tan Köyü Spor Kulübü Başkanı Ali Karahan, komşu köy muhtarları, azaları ve Erzincan’ın Kemah’ın değerli kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer ile hemşerilerimiz iştirak ettiler.

 

Açılışlara katılamayan Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere, Erzincan Milletvekilimiz Sabahaddin Karakelle ile İstanbul Milletvekilimiz Nusret Bayraktar telgraf ile tebrik mesajlarını ilettiler.

Açılış merasimine köy giriş kemeri altında büyük bir kalabalık eşliğinde başlandı. Dernek Başkanı Ercan Babacan’ın selamlama ve kemer hakkındaki bilgilendirmesinin ardından Sayın Valimiz Abdulkadir Demir ve beraberindeki heyet ile kemerin açılış kurdelası kesildi.

Kemer açılışını müteakip hayırsever iş adamlarının onarttığı çeşmeler bir bir gezilerek incelendi ve yaptıran hayırseverlere valimiz tarafından dernek ve muhtarlığın takdir plaketleri takdim edildi. Sayın Valimiz Demir ve Misafirler Onarılan çeşmeleri ziyaretleri aynı zamanda köyün tüm mahallelerini de dolaşmaya vesile oldu. Sayın Valimize eşlik eden Kaymakamımız Gökmen Çiçek, Köy Muhtarı Cemil Çakmaktaş ve Dernek Başkanı Ercan Babacan aynı zamanda köy hakkında kısa kısa bilgiler vererek çalışmaları ve ihtiyaçları yerinde gösterdiler.

 

 

Ali Payalan Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

İsmail Payalan Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

Engin Babacan Adına Oğlu Muhammed Babacan Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

Mevlüt Sevim Adına Kardeşi Ali Sevim Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

Coşkun Koyun Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

Hüseyin Çakmaktaş; Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den Plaketini Restore Ettirdiği Çeşmenin Önünde Alırken

Çeşme ziyaretlerinin ardından köy ilk okul bahçesinde misafirlere ikrama geçildi. İkramdan önce söz alan Bozoğlak köy muhtarı Cemil Çakmaktaş; hoş geldiniz konuşması yaparak Bozoğlak Köyünü şereflendiren başta sayın valimiz Abdulkadir Demir olmak üzere tüm misafirlere şükranlarını sundu.

Köy muhtarımızın ardından dernek başkanı Ercan Babacan kürsüye gelerek Dernek çalışmaları ve köy faaliyetleri hakkında kısa başlıklar ile bilgilendirme yaptı. Babacan konuşmasında devlet millet iş birliği ve hayır sever iş adamlarımız ile köyün kalkınmasına yönelik çok başarılı işleri gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da devam edeceklerini bildirdi. Özellikle yapılacak köy konağı, kanalizasyon ve sulama kanalları ile ilgili devlet kuruluşlarının desteklerinin öneminden bahsetti.

Daha sonra Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan bir konuşma yaparak Bozoğlak Köyünde yapılan çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni edip, Bozoğlak Spor'un da turnuvada takdire şayan bir centilmenlik ile Kemah'a kadar gelişinden, turnuvaya gerek sportmenliği gerekse taraftarı ile renk kattığından dolayı tebrik ettiğini belirtti.

 

Hayırsever işadamları adına söz alan İhsan Payalan; Köy giriş kemeri ve çeşmelerin restorasyonların hayırlı olması temennisinde bulunarak devlet millet işbirliği ile halledilemeyecek hiçbir şeyin bulunmadığını yeter ki memleket sevgimiz sıcak tutulsun, gerisi devlet büyüklerinin himmet ve destekleri, köyümüz hayırsever işadamlarının  gayretleri ile hallolur dedi.

Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ise yaptığı konuşma ile ekip çalışmasının öneminden bahsederek yine bir ekip çalışmasının ürününü müşahede ediyoruz dedi. Erzincan’ın ve Kemah’ın kalkınmasında ekip çalışması ile bir çok sıkıntının giderildiğini belirten Şanal; Bozoğlak Köyünün de aynı hassasiyet ile kalkındığının altını çizdi.

Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek yaptığı konuşmada Kemahlıların memleketlerine bağlılıklarının sınırları olmadığını ve köyü için kenti için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti. İşte bu fedakarlıkların ürünü olan çalışmaların açılışlarını yaptıklarını, tüm kalkınma ve gelişmeye yönelik faaliyetleri destekleyerek en iyi hizmetleri köye getirmeye devam edeceklerinin  altını çizdi.

Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ise açılışları yapılan eserlerin hayırlı olmasını ve hayır severlerin çoğalarak bir çok faaliyet ve esere imza atılmasını temenni ederek emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir yaptığı konuşmada Erzincan’ın merkezi ile ilçeleri ve köyleri ile cazibe merkezi haline geldiğini, günden güne geliştiğini belirterek Erzincan’da yapılan çalışmalardan bahsetti. Ergan dağı, Esence Gölleri gibi turizm alanları yanı sıra Bilişim ve İletişim merkezi haline gelen İlimizin kalkınmasına devam edeceklerinin altını çizdi. Başta Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım olmak üzere tüm hemşerilerimizin Erzincan kalkınmasına yönelik başarılı çalışmalarından övgü ile bahseden Demir; köylerdeki çalışmalara da önem verdiklerini ve bu anlamda desteklerinin süreceğini belirtti. Hayırsever işadamları ve dernek muhtarlık yöneticilerini takdir ettiklerini belirterek bu tür güzel hizmetlerin hep birlikte devamını diledi.

Konuşmaların ardından Bozoğlak Köyüne destek ve katkılarından dolayı Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir’e, Kemah Kaymakamımız Gökmen Çiçek’e, Kemah İl Genel Meclis Üyemiz Mahmut Cantekin’e, Kemah Belediye Başkanımız Hüsamettin Şanal’a ve hayırsever işadamı İhsan Payalan’a plaketleri verildi.

Ayrıca geçtiğimiz dönem Bozoğlak Köyüne hizmetlerinden dolayı eski Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır adına Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek'e plaketleri takdim edildi.

Dernek Başkanı Ercan Babacan Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'e

Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketini VerirkenBozoğlak Köyü Giriş Kemeri ve hizmetleri nedeni ile İhsan Payalan'a Takdir Plaketinin;


Erzincan Valisi Abdulkadir Demir Tarafından Takdimi


Bozoğlak Muhtarı Cemil Çakmaktaş; Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek'e

Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketini Verirken


Dernek Bşk.Yrd. Ali Payalan ; Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal'a


Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketini Verirken

 


Dernek Yön.Kurulu Üyesi Dr.Hüseyin Sevim; Eski Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır adına


 Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek'e, Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketini verirken


Dernek Komisyonlar Bşk. Ali Sevim; Kemah il genel meclis üyesi Mahmut Cantekin'e

Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketini Verirken

 

Misafir ve Açılışlara katılan Hemşerilerimize yemek organizasyonunun ardından çekilen halaylar ile açılış merasimimiz son buldu.

 

 

Açılış Sonrası Halaylar ve Çin'den Misafirimiz Tony Bey'in Halay Tutkusu

 

 

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA