• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyünde Ağaçlandırma Kampanyası
06 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

Bozoğlak Köyünde Ağaçlandırma Kampanyası

Bozoğlak Derneği ile Bozoğlak Muhtarlığı Ağaç Kampanyası ile Binlerce FidanıToprakla Buluşturmayı Hedefliyor.  Dernek Kuruluşunun 50. yılında “Sizin de Dikili Bir Ağacınız

Bozoğlak Derneği ile Bozoğlak Muhtarlığı

Ağaç Kampanyası ile Binlerce Fidanı

Toprakla Buluşturmayı Hedefliyor.

 

 

Dernek Kuruluşunun 50. yılında “Sizin de Dikili Bir Ağacınız Olsun” Kampanyası ile yola çıkan Bozoğlaklılar; öncelikle köy giriş ve çıkışlarında bulunan yol güzergâhını sağlı sollu ağaçlandırarak doğal görünümü güzel bir bulvara dönüştürmeyi, sonrasında köy tüzel kişiliğe ait boş arazileri ağaçlandırarak yer altı ve yer üstü zenginliklerine değer katmayı hedefliyorlar.

Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Ercan Babacan yaptığı açıklamada hedefimiz yıl içinde Akasya, Mahlep, Ihlamur, Akça ve Çeşitli Meyvelerden oluşan 1000 fidanı toprak ile buluşturmak bu anlamda köy muhtarlığı ve köy halkı ile ağaçlandırma çalışmalarına hızla devam ediyoruz dedi.

  

Ağaçlandırma kampanyamızda esasen temel hedefimiz doğaya artı bir değer katmak ile beraber sosyal birlikteliğin de sağlanması ve aidiyet duygularının da gelişmesine olanak sağlamaktır diyen Babacan; yine bu anlamda kişiye özel ağaç kampanyası programladıklarını belirtti. Kişiye özel ağaç kampanyası ile bağışta bulunan hemşerilerimizin memleketlerinde bir dikili ağaçları olacak ve memleket ile kendileri arasında bu vesile ile bir gönül bağı oluşacaktır. Ağaçlar yaşadıkça, her bahar çiçek açtıkça, yıllara meydan okudukça, gelecek kuşaklara birer hatıra ve emanet olarak memleketini seven isimler ile ulaşacaktır.

Ağaçlandırma kampanyasını profesyonelce hazırlamaya özen gösterdiklerini belirten Ercan Babacan; gerek Erzincan İl Tarım Müdürlüğü gerekse Kemah İlçe Tarım Müdürlüğü ile sürekli istişareler yapıldığını, ağaç türleri ve toprak analizlerinin yapıldığını, damlama sulama sistemi ile sulamalarının yapılarak bakımlarının yapılacağının altını çizdi.

Sivil toplum kuruluşlarının memlekete kalıcı değer katmanın peşinde olmaları gerektiğinin altını çizen Başkan Ercan Babacan; biz bu ve benzeri projeler ile örnek köylerimiz gibi köyümüzün, bölgemizin, memleketimizin erozyonla mücadelesine, doğasının daha da yeşillenerek ortamının güzelleşmesine, yer altı ve yerüstü zenginliklerine katma değer katmaya çalışmaktayız. Çıkış noktamız budur, yürütmemiz fidanları toprak ile buluşturmak, sonucu ise memlekete bir hizmet daha sunmanın mutluluğudur dedi.


 


 

Bu haber toplam 1189 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA