• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Köyünden Pakistana Yardım Hassasiyeti
10 Eylül 2010 Cuma 00:00

Bozoğlak Köyünden Pakistan'a Yardım Hassasiyeti

Bozoğlak Köyü Muhtarlığı ve Köy Halkından Pakistan’da Yaşanan Sel Felaketinin Ardından Örnek Davranış.Diyanet İşleri Başkanlığı Kemah Müftülüğünün başlatmış olduğu Pakistan’a

Bozoğlak Köyü Muhtarlığı ve Köy Halkından Pakistan’da Yaşanan Sel Felaketinin Ardından Örnek Davranış.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kemah Müftülüğünün başlatmış olduğu Pakistan’a Yardım Kapmayası Çerçevesinde Kemah Köylerinden Pakistan halkına yardım toplandı. Kemah Müftülüğün Başbakanlık ve İlgili Bakanlık genelgesine istinaden başlatmış olduğu yardım kampanyasına bir çok köyümüz ilgi ile katkıda bulunmuşlardır. Kemah Köylerinin bir çoğu değerli katkıları ile Pakistan Halkının dar gününde yanlarında olduklarını bir kez daha göstermişlerdir.

Kendisi ile görüştüğümüz Bozoğlak Köy Muhtarı Cemil Çakmaktaş’ın Bozoğlak Köyündeki organizasyonu ile köyde yaşayan Bozoğlaklılar arasında kardeş ülke Pakistan için yardım kampanyası ile 1.500 tl yardım toplanarak yetkililere teslim edildiğini belirtti.

Karınca misali bir damla su olsun ateşin düştüğü yere derman anlamında yardımlarının Pakistan Halkının yanında olduğumuzu göstermesi bakımından önemini vurgulayan Muhtar Cemil Çakmaktaş; tüm Kemahlı hemşerilerimizin gereken hassasiyeti gösterdikleri gibi Bozoğlaklılar olarak  aynı hassasiyetle Pakistanlı Kardeşlerimizin dertlerine ortak olmaya çalıştık dedi.

Köy halkının bilinçli bir şekilde tarihi geçmişe dayanan, kadim dost ülke Pakistan’ın yaşadığı felaketten teessür duyduğunu ve bir nebze de olsa yardım için fedakârlıktan kaçınmadığını belirten Muhtar Cemil Çakmaktaş; Devlet Büyüklerimizin çağrısı ve halkımızın duyarlılığı ile Pakistan’da yaraların sarılmasında Kemah Halkının da bir katkısı geçmişte olduğu gibi bu günde olmuştur dedi.

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA