• İstanbul8 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlak Nahiyesi Şİkar Mevkiinde Yol Çalışması
26 Ağustos 2007 Pazar 00:00

Bozoğlak Nahiyesi Şİkar Mevkiinde Yol Çalışması

BOZOĞLAK NAHİYESİ ŞİKAR MEVKİNDE YOL ÇALIŞMASI  Kemah - İliç yolu arasında Bozoğlak,Kardere,Hakbilir,Dikyamaç,Gülbahçe,Gediktepe ile Seringöze’ye ulaşımda kullanılan

BOZOĞLAK NAHİYESİ ŞİKAR

MEVKİNDE YOL ÇALIŞMASI

 

 

Kemah - İliç yolu arasında

 Bozoğlak,Kardere,Hakbilir,Dikyamaç,Gülbahçe,Gediktepe ile Seringöze’ye ulaşımda kullanılan Şikar mevkiindeki yol çalışmasına başlandı.

 

ŞİKAR MEVKİİ

 

Uzun yıllardır bölge halkının ulaşımda zorluk çektiği 5 km.lik tırmanılan toprak yolun gerek bozukluğu gerekse darlığı giderilmeye çalışılıyor.Bölgede yaşayan Hemşerilerimizin yıllardır yol çilesi gündeme getirilmiş ve yetkililerle uzun yıllardır yazışmalar yapılmıştır.İstanbul’da faaliyette olan Köy dernek başkan ve yönetim kurullarının sürekli gündeminde kalmış ve çalışmalar yürütülmüştür.Vefalı ve sabırlı gayretler neticesinde Yol çalışması başlamış oldu.

 

YOL ÇALIŞMASI 

Çalışmalara Şikar mevkide bazı dar ve kayalık alanları dinamitle patlatarak açmaya çalışan firma yetkilileri;çalışmalara hızla devam ettiklerini ve gün içinde 140 dinamit patlatarak gerekirse dağları taşları oyarak yolu elverişli hale getireceklerini vurguladılar.

 

PATLAMA ANI VE SONRASI

 

 

Bölge halkı ile yaptığımız görüşmelerde ;Yol çalışmasının güzergahtaki köylere ulaşımda rahatlama ve sirkülasyonu kolaylaştıracağını beyan ettiler.Ve geçmişten günümüze emeği geçen herkese müteşekkir olduklarını ifade ettiler.

Gerçekten yıllarca sıla özlemi içinde olan insanların yol çilesi ile ziyaretlerden çekinmelerine sebeb olan yolun geç de olsa düzeltilmesi sevindirici bir gelişme oldu.

Başta Kaymakamlık olmak üzere Kemah ve Köylerine yapılan hayırlı hizmetlerde bulunan tüm kuruluşlara bu vesile ile teşekkürlerimizi sunarız.

 

Haber Resim : Ercan Babacan

Bu haber toplam 1973 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA