• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlaklı Bayanlar  Geleneksel El Sanatlarımız İle Yarıştı
20 Ocak 2010 Çarşamba 00:00

Bozoğlaklı Bayanlar Geleneksel El Sanatlarımız İle Yarıştı

Paylaş Bozoğlak Köyü bayanlarının ve hemşerilerimizin çeyiz sandıklarının ve  günlük kullanımda vaz geçilmezlerinden el örgüsü çorap ve süs örgülerinden söğüt dalı

Paylaş Bozoğlak Köyü bayanlarının ve hemşerilerimizin çeyiz sandıklarının ve  günlük kullanımda vaz geçilmezlerinden el örgüsü çorap ve süs örgülerinden söğüt dalı işlemeli eserleri yarıştı.

 

Kimi bayanlarımızın hali hazırda ördükleri, kimi bayanlarımızın ninelerinden, halalarından, annelerinden hatıra olarak sakladıkları, nesillerden nesillere çeyiz sandıklarında aktarılan bu değerli eserlerimizi tekrar hatırlamak maksadı ile yapılan söğütdalı el örgüsü yarışması; köy büyükleri bayanlardan  oluşan jüri heyeti değerlendirmesi ile sonuçlandı.

Meltem Nakış ( Ali Sevim )  Sponsorluğunda yarışma altın ödüllleri; bayanlara özel sohbet programının ardından, Hanımlar Komisyonu Başkanı Nesrin Telli’nin organizesi ile jüri heyetinin değerlendirmeleri neticesinde, dereceye giren eser sahiplerine aynı gün teslim edildi.

Dernek Başkanı Ercan Babacan yaptığı açıklamada; günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş, unutulmuş ve güzellikleri örtülmüş bu eserlerimize sahip çıkma adına organize edilen yarışmaya katılan tüm katılımcılara şükranlarını sunarak, yarışmanın bölgemiz genelinde de yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Yarışmada Ödül Alan Eserler ve Sahipleri:Birinci Eser Sahibine ayrıca Muzaffer Ayhan Kara Bey'in Destekleri ile Erzincan Postası gazetesinden bir yıllık abonelik verilmiştir. 

 

 

                         

 

 

Bu haber toplam 1021 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA