• İstanbul24 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlaklı Bayanlar Panelde Buluştular...
11 Kasım 2007 Pazar 00:00

Bozoğlaklı Bayanlar Panelde Buluştular...

Nilay Koyun başkanlıgında çalışmalarını sürdüren Bozoglak Dernegi hanımlar Komisyonu giderek aktivitesini artırıyor. Geçtigimiz bayramlaşma programında varlıgını hissettirerek performansını

Nilay Koyun başkanlıgında çalışmalarını sürdüren Bozoglak Dernegi hanımlar Komisyonu giderek aktivitesini artırıyor.

Geçtigimiz bayramlaşma programında varlıgını hissettirerek performansını yükselten komisyon üyeleri gerek dernek yönetiminden gerekse kadınlardan tam oy almıştı.

 

Bayramlaşma programının hemen akabinde tüm köy hanımlarına yönelik olarak düzenlenen toplantı ise kelimenin tam manasıyla muhteşem oldu.

 

Yüzlerce katılımcının görsel bir şölene dönüştürdügü toplantı, Komisyon Başkanı Nilay Koyun'un açılış konuşmasıyla başladı. Daha önce bu kabil herhangi bir çalışma içersinde bulunmamasına ragmen gayet başarılı ve içten bir konuşma yapan komisyon başkanı sözlerine hoşgeldiniz diyerek başladı ve özetle ...

            Degerli Bozoglak'lı hanımefendiler bugün bizleri yalnız bırakmayarak, hem bizlere, hem dernegimize hemde birlik ve beraberligimize katkıda bulundunuz. İnşallah bizlerde yapacagımız çalışmalarla sizlere layık olmaya çalışacak ve üstümüze düşen vazifeyi yapacagız ,dedi.

Daha sonra araştırmacı gazeteci yazar Dr. Sevim Asımgil konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi.

Memnuniyetini ifade eden Asımgil konuşmasına başlarken; Ben Kemah'lıları duyuyor ve biliyordum şimdi sizleri de tanıdım doğrusu bu kadar güzel bir ortam bu kadar güzel bir program ve bu kadar çok katılımcı beklemiyordum. Demekki Kemahlılar için sosyal yönleri çok güçlü diyenler bir kez daha haklı çıkıyor böylece. dedi.

Dr. Sevim Asımgil aile içi iletişim, sosyal yapımız ve ahlak üzerine bina ettigi konuşmasında sık sık gerçek hayattan ve kendi gözlemleri yada yaşadıklarından örnekler vererek dinleyicilerin pür dikkat konuya odaklanmsını saglarken sade üslubu ve anlaşılır teknigiyle dinleyicilerin takdirini ve begenisini kazandı.

Bir saate yakın süren konuşmasının sonunda kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Asımgil; bugün burada sizlerle olmaktan çok mutlu oldum benide arnızdan biri sayın ve ne zaman arzu ederseniz haber verin koşa koşa bu ortamda bulunmak sizlerle bir arada olmak için gelirim diyerek, katılımcıların gönüllerinide kazandı.

Konuşmanın ardından Bozoglaklı hanımların evlerinde pişirerek getirip açık büfe şeklinde ikram ettikleri börekler, çörekler, tatlılar,kek ve kurabiyelerden oluşan ikram faslına geçildi. yiyeceklerini, içeceklerini alan hanımlar mutluluk içinde konuşma öncesinde oldugu gibi yine kendi aralarında sohbet ederek günü dolu dolu yaşadılar.

 

Toplantı günü bazı beylerde dernek lokalinde bulunarak kendi aralarında sohbet ettiler, Yine eşleriyle ve kızlarıyla birlikte hanımlar komisyonuna destek olmak üzere Dernek Yönetimi de tam kadro hazır bulundu.

 

Toplantı sonunda mutlulukları yüzlerinden okunan Yönetim Kurulu Üyeleri adına Dernek Başkanımız Hüseyin Çakmaktaş; " Çok güzel bir toplantı oldu. Bugün buraya katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Eminizki birçok köylü arkadaşımız eşlerini buraya gönderirken kimi çocukların bakımını üstlendi kimisi ev işlerini üstlendi, bu bir büyüklüktür, yüceliktir, bu köylülerimizin eşlerine verdigi degerdir, kıymettir biz o güzel insanları tebrik ediyoruz. Herkes bilmelidirki artık dernegimiz için yeni bir sayfa açılmıştır bu sayfaya tek kelime yazacagız onunda adı inşallah başarı olacaktır. Hanımlar Komisyonumuzu tebrik ediyoruz, Allah bu kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun ailelerinden analarından babalarından Allah razı olsun varlıklarıyla, gayretleriyle birligimize güç kattılar, dernegimize ivme kazandırdılar sagolsunlar, inşallah bizde onları maddi manevi hiçbir konuda yalnız bırakmıyacagız" diyerek görüşlerini belirtti.

 

Haber /Resim:

Enes Babacan

Bozoğlak.com İletişim Komisyonu

Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA