• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozoğlakta Çifte Bayram Kutlandı
09 Eylül 2011 Cuma 00:00

Bozoğlak'ta Çifte Bayram Kutlandı

 Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği ile Bozoğlak Muhtarlığı tarafından organize edilen Köy Yatırım Faaliyetleri Açılış merasimleri; Mübarek Ramazan Bayramı

 

Bozoğlak Nahiyesi Merkez Kalkındırma ve Kültür Derneği ile Bozoğlak Muhtarlığı tarafından organize edilen Köy Yatırım Faaliyetleri Açılış merasimleri; Mübarek Ramazan Bayramı etkinlikleri ile birleştirilerek bu yıl Bozoğlak Köyünde Açılışlarla süslenmiş güzel bir sıla bayramlaşmasına vesile oldu.

 

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Köy Konağımızın açılışı; hayırsever işadamımız Hüseyin Sevim ( Asker Mevlüt Oğlu) ve oğulları Mevlüt- Ali Sevim’in üstlendikleri İmam Evi ve M.Ali Sevim ( Eyüpgil) ‘in katkıları ile oluşturulan Ahmet Sevim Çocuk Parkı; 2011 yılının Ağustos ayında gurbetten sılaya taşınan sevgi dolu hasret dolu memleket sevdalıları ve değerli köylülerimiz, misafirlerimiz eşliğinde köyümüz değerleri arasında yerlerini aldılar.

27 Ağustos Cumartesi günü yola çıkan bir otobüs ve çeşitli özel araçlar ile bir çok hemşerimiz bu güzel faaliyet zincirine tanık oldular. Açılış günü ve akşamı yapılan iftar, konser ve hasretlik röportajlara ise evleri başında canlı yayın ile bir çok köylümüz tanık oldular.

 

Sıla yolcuları belirlenen program çerçevesinde Erzincan’da Terzibaba Türbesi ve bazı hemşerilerimizin kabirlerini ziyaret ettiler. Ardından Kemah Sultan Melik Türbesi ve Kemah Ziyaretleri ile köyümüze vardılar.

Ramazan Bayramı arefe günü saat 17.00 da açılışlarımızı Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek ve Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Köy Muhtarımız Cemil Çakmaktaş, Dernek Başkanımız Ercan Babacan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Payalan,Ali Sevim,Ekrem Sevim, Ramazan Telli, Erzincan Kahveciler Otelciler Odası Başkanı Ali Babacan, Kemah Özel İdare Müdürü Uğur Sevim, Vakıf Müdürü Turhan Yakut,Nüfus Md.Ahmet Palaz Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Koçyiğit, Kemah Kurum Temsilcileri, Komşu Köy Muhtarları ve Köylülerimizin katılımları ile gerçekleştirdik. Oldukça kalabalık ve heyecanlı bir hemşeri topluluğu ile yapılan açılışların ardından köyümüzde yine bir ilki gerçekleştirdik ve yaklaşık 300 kişilik bir iftar programı düzenledik.

Köyümüz eski muhtarlarından Hasan Telli ( Kanbur), Sadrettin Babacan ile Selim Telli’nin üstlendiği köy İftar yemeği ile bir kez daha aynı sofrada manevi atmosferi yakalayarak bir olmanın birlik olmanın duygu yüklü hazzını yaşadık.

İftar Programının ardından değerli köylümüz Adil Çakmaktaş’ın seslendirdiği türküler eşliğinde canlı yayında gurbet ile sılayı bir kez daha hasretle kucaklaştırdık.

Ve Bayram sabahı bayram namazı ardından köy camiimizde tarihi bir kalabalık ile bayramlaşmamızı gerçekleştirdik.

         İstanbul’da da her bayram olduğu gibi bu bayram da bayramın üçüncü günü dernek merkezimizde bayramlaşma programımızı gerçekleştirdik.

 

Köyümüzdeki Bayramlaşmanın ardından elbette köyümüzden ahirete irtihal edenleri unutmayarak topluca mezarlık ziyaretini gerçekleştirdik.

Mezarlık ziyareti ardından köyümüz mahzun ve yalnız bayram havasından, o eski mağrur ve mutlu günlerini bir kez daha yaşadı. Kalabalık nüfusu ile köyümüz yine şenlendi, çocukların topladıkları şekerler yanaklarında gülücük olarak belirdi, büyüklerin eski günlere dalan gözleri doldu ve uzak yakın demeden bu güzel bayramın yaşanmasına sebeb olan katılan herkese methiyeler dizildi, dualar edildi.

Bayram'ın ikinci günü Dr.Hüseyin Sevim bu yılda köyümüzdeki programlara iştirak ederek Sağlık Taraması yaptı ve beraberinde getirdiği ilaçları dağıttık

Biz köyümüze ve köylümüze güvenerek bu tür organizasyonları geçmişte olduğu gibi bu günde de aynı kararlılık ve başarı ile sürdürmeye devam etmeye çalıştık ve gördük ki Bozoğlaklıların yüreklerinde bulunan memleket sevgisi bitmek tükenmek bilmiyor. Bu nedenle bu güzel faaliyet ve organizasyona katılan, destek olan ve gönüllerini açan herkese istisnasız tüm hemşerilerimize bir kez daha şükranlarımızı arz ederiz

Kaynak: www.bozoglak.com

  

Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA