• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BURHAN İŞLİYEN
23 Ağustos 2008 Cumartesi 00:00

BURHAN İŞLİYEN

BURHAN İŞLEYENMÜFTÜKemah’dan yetişmiş bir çok ilim ve irfan sahibi şahsiyet ; ilme ve değerlerimize örnek gayretlerle toplumun hizmetinde amade olmuştur.Erzincan Müftü Vekilimiz Burhan İşleyen

BURHAN İŞLEYEN

MÜFTÜ

Kemah’dan yetişmiş bir çok ilim ve irfan sahibi şahsiyet ; ilme ve değerlerimize örnek gayretlerle toplumun hizmetinde amade olmuştur.Erzincan Müftü Vekilimiz Burhan İşleyen hocamız da bu ender şahsiyetlerden biri olarak tarihte yerini almıştır.Samimi gayret ve ilmi çalışmalarının devamı dileği ile ….

 

BURHAN İŞLEYEN

MÜFTÜ1969 Erzincan / Kemah Doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Kemah'ta tamamladı. 1987'de  Kemah İmam Hatip Lisesini bitirdi. Aynı yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. 1989 yılında yaz aylarında açılan bir Arapça kursuna katılmak amacıyla gittiği İstanbul'da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçiş yaptı. Fakülteyi 1992 yılında bitirdi.Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslami Bilimler Tasavvuf dalında " Muhammed Masum el - Ömeri el Müceddidi'nin es-Seb'u-l Esrar Fi Medarici-l Ahyar adlı eserinin tercüme ve değerlendirmesi "  adlı teziyle Yüksek Lisansını  tamamladı. 1992-93'te Hatay ( Altınözü ) , 1994-97 yıllarında Kayseri  ( İncesu ) İmam Hatip  Liselerinde Meslek dersleri öğretmenliği, 1998'de Malatya Yeşilyurt-Görgü İlköğretim Okulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı.Diyanet İşleri Başkanlığının 1997 yılında açmış olduğu  Müftülük imtihanını kazanarak 1998 Ekim ayında Malatya Doğanşehir İlçesinde Müftülüğe başladı. 3 yıl Doğanşehir, 2 yıl Erzincan Üzümlü İlçelerinde olmak üzere toplam 5 yıl İlçe Müftülüğü yaptı. 2003 yılı Aralık ayında Erzincan İl Müftü Yardımcılığına atandı. Şu an Erzincan İl Müftüsü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


www.burhanisliyen.com

Bu haber toplam 3571 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA