• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çanakkale Zaferinin Kahramanları Kemahta Anıldı
19 Mart 2010 Cuma 00:00

Çanakkale Zaferinin Kahramanları Kemah'ta Anıldı

Paylaş ZAFERİN 95. YILI,ÇANAKKALE ŞEHİDİMİZ OĞUZ ONBAŞI’NIN ADININ VERİLDİĞİKEMAH LİSESİ SALONUNDA, KEMAHLI ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİYLE YAŞATILDI… Kurtuluş mücadelemizin

Paylaş ZAFERİN 95. YILI,

ÇANAKKALE ŞEHİDİMİZ OĞUZ ONBAŞI’NIN ADININ VERİLDİĞİ

KEMAH LİSESİ SALONUNDA, KEMAHLI ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİYLE YAŞATILDI…

 

Kurtuluş mücadelemizin en şanlı destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 95. yıldönümünde şehitlerimiz Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programla hatırlandı, anıldı ve genç kuşaklara aktarıldı. Topraklarımız uğruna fedakârca savaşan atalarımız ve destansı kahramanlıkları tiyatro gösterileriyle Kemah Lisesi öğrencileri tarafından sahnelendi.

 

18 MART 2010 Perşembe günü saat 18.30’da 7’den 70’şe tüm Kemahlılar, atalarını anmak ve zaferin mutluluğunu yaşamak için Kemah Lisesi’nde hazır bulundular.

 

Kemah Lisesi Oğuz Onbaşı Konferans Salonu, zaferin coşkusuyla süslenmişti. Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla birlikte salonu adeta hüzün kaplamıştı. Çünkü Binlerce şehit bırakmıştık Çanakkale’de.  “ Her şeylerini vatan uğruna vermişlerdi.” Bu vatan kolay kurtulmamıştı.

 

Kemah Liseli öğrencileri hem şehitlerimizi hem de şehit analarımızı canlandırınca, hüzün, yerini mutluluğa bırakmıştı. Çünkü Onlar; “ Analarından helallik alıp, vatanları için cepheye koşan Anadolu insanının heyecanını bize yansıtmışlardı. İstiklal şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi; “ Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.”   Şanlı şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar anmayı ve anlamayı bize sağlamışlardı.

Kaynak : Kemah Belediyesi


Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA