• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Canlar Aşure Gününde Buluştu
28 Aralık 2010 Salı 00:00

Canlar Aşure Gününde Buluştu

Kemah Spor Kulübü adına,  Aşure  Günü Programlarına giden, Hüseyin Çakmaktaş, Fuat Sevim, Nazif Tüter, Yusuf Mengüç ve Şakir Bayat'dan oluşan ziyaret heyeti önce

Kemah Spor Kulübü adına,  Aşure  Günü Programlarına giden, Hüseyin Çakmaktaş, Fuat Sevim, Nazif Tüter, Yusuf Mengüç ve Şakir Bayat'dan oluşan ziyaret heyeti önce Kayabaşı Köyümüzün Nurtepe'de bulunan dernek lokalinde düzenlenen programa katıldı.

Burada hoş bir sürprizle karşılaşan heyetimiz Kemah'lılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ve yanındaki yönetim  kurulu üyleri yanısıra Erzincan İl Gen. Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin  ve Yahşiler Köyü Dernek Başkanı Murat Sarı, Kayabaşı Köylüleriyle  birlikte  dostluk dolu birgün yaşadılar.
 

 Kayabaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Taşdemir ve Kayabaşı Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra çok sayıda Kayabaşı Köyü mensuplarının ailece katıldıkları porgramda Mahmut Cantekin, Şerefattin Ulutürk ve Hüseyin Çakmaktaş birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Kayabaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Taşdemir, Aşure programına iştirak eden butün katılımcılara teşekkür ettikten sonra günün mana ve önemine binaen yaptıgı konuşmada Kayabaşı Köyü'nün birlik ve beraberlik içersinde hareket ederek her zorlugun altından kalkacagını ve hep birlikte daha güzel günler göreceklerini belirttikten sonra, acıda ve mutlulukta bir olalım, iri olalım, diri olalım diyerek sözlerini tamamladı. 
Hazırlanan aşureler,  Nurtepe Cemevi'nden gelen Zeynel Dede'nin duasından sonra tüm konuklara ikram edildi. 
 Şerafettin Ulutürk, coşkulu konuşmasında Kemahlılar Derneginin çalışmalarından ve Kayabaşı Köyümüzün Kemah Dernegine ve turnuvaya olan katkılarından söz ederek bu sene tekrar turnuvaya katılmalarını beklediklerini söyledi ve günün önemine binaen hazırlanan bir plaketi Başkan Ahmet Taşdemir'e sundu.
 
Mahmut Cantekin,  Erzincan İl Genel Meclisi olarak yaptıkları çalışmalardan ve Kayabaşı Köyüne verdikleri önemden bahsederken burada olmaktan duydugu mutlulugu belirterek gelecekte çok daha büyük yatırımlar yapılacagının altını çizdi. 
 
Hüseyin Çakmaktaş, Kemah Spor olarak Kemah gençliginin hizmetinde olduklarını ve her köyden manevi destek beklediklerini vurguladıktan sonra Kayabaşı Köyü gençlerinin özellikle turnuvada oynamaya yaşı tutmayanların Kemah Spor altyapısında yer almaları için kendilerini davet ediyorum dedi.
 
Kayabaşı Köyümüzün sembol isimlerinden İsa Sardogan'la Başkan Ahmet Taşdemir'in ilgisi, Yönetim ve  halk  olarak, katılan tüm misafirlere üst düzey bir misafirperverlik ortamı sergilenmesi, samimi ve sıcak bir atmosferdeki programı dahada anlamlı kılarken katılımcıların gönüllerini fethetti.


 
 
Daha sonra, Kemah Spor heyeti buradan ayrılarak Yeni Bosna Soğanlı'da bulunan Maksutuşagi Köyü Dernek Lokaline geçti. Programın gecikmeli olması nedeniyle Maksutuşagı Aşure programının sonuna da olsa yetişen heyetimizi Başkan Ali Binay ve yönetim kurulu üyeleri karşıladılar. Kemah Spor  ve Maksutuşagı Köyü Dernegi yönetim kurulu üyesi olan Kemal Taner'in sunumu ve tanıştırma faslından sonra hep birlikte ikram edilen aşureleri yediler.
 


Maksutuşagı Derneginde karşılıklı olarak yapılan faaliyetleri ve  belirlenen hedefleri paylaşan Kemah Spor ve Maksutuşagı Dernek Yönetimi, yapılan görüşmelerin sonunda, Başkan Ali Binay, Biz Kemahın bir ferdi olmaktan, Kemahlı olmaktan hep gurur duyduk, Kemah için herzaman üstümüze düşeni yapmaya gayret ettik, bundan sonra çok daha fazla katılımcı olmaya ve destek vermeye gayret edecegiz. Bugüne kadar ilk defa Kemah'lı bir heyet, İst. Kemah Spor Başkanı ile birlikte dernegimizi ziyarete gelerek bizimle bu programı paylaştılar bunudan dolayı son derece memnunuz ve teşekkür ediyoruz. Bizde imkanlarımız dahilinde turnuvaya katılmaya gayret edecek, Kemahlılar Dernegiyle birlikte hareket edecek ve Kemah Sporumuza destek olmaya çalışacagız. Herzaman birlik ve beraberlik içinde olduk, bundan sonrada birlik ve beraberligimizin güçlenmesine gayret edecegiz dedi


Kaynak: www.kemahspor.com


 

Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA