• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocukları Adına Okul Yaptırdı, Eşi Hizmete Açtı
27 Kasım 2012 Salı 00:00

Çocukları Adına Okul Yaptırdı, Eşi Hizmete Açtı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile çocukları Bülent, Erkam Yıldırım ve Büşra Köylübay’ın öğretmen anneleri Semiha Yıldırım adına Çekmeköy İlçesinde
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile çocukları Bülent, Erkam Yıldırım ve Büşra Köylübay’ın öğretmen anneleri Semiha Yıldırım adına Çekmeköy İlçesinde yaptırdığı okul törenle hizmete açıldı.
 

Bir yıl gibi kısa sürede tamamlanan 16 derslikli okulda; 2 laboratuar, 1 revir ve bilgisayar odaları bulunuyor. Modern çağın tüm imkânları düşünülerek hazırlanan okulda, öğrenciler akıllı tahtalarda eğitim görüyorlar.

Bakan Binali Yıldırım’ın çocuklarının sahibi olduğu, Derin Denizcilik A.Ş. tarafından yaptırılarak, 29 Haziran 2012 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilen “Öğretmen Semiha Yıldırım İlköğretim Okulu” Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’in de katıldığı törenle öğretmenler gününde hizmete açıldı.

 

 

Açılış Törenine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, çocukları Bülent ve Erkam Yıldırım ile Büşra Köylübay, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Milletvekilleri Nusret Bayraktar ve Osman Boyraz, Erzincan Valisi Selman Yenigün, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım, ERSAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar ve çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerin Yıldırım ailesi için hazırladıkları şiirler ve şarkılarla başlayan açılışta, duygusal anlar yaşandı.

 

 

Okul yapımının tüm ayrıntıları ile yakından ilgilenen Büşra Bahar Köylübay yaptığı konuşmada, “Anneciğim, 1972 yılında Erzincan’ın bir köyünde, bin bir zorlukla çocuklara hem okumayı hem hayatı öğretmeye başladın. Bu okul senin zamanındaki okullardan değil, Kara tahtası yok. 2 laboratuarı, akıllı tahtaları, pırıl pırıl 16 derslikle 367 öğrenci eğitim görüyor. Bu okul, güzel nesiller yetiştirecek ve sen de bunun gururunu yaşayacaksın” dedi.

 

 

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin ve Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arlsan da konuşmalarında, Çekmeköy İlçesine güzel bir okul kazındıran Yıldırım ailesine teşekkür ederek, okulun tüm ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundular.

 

 

Milli Eğitim eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de konuşmasında, “Bugün müstesna bir güzellik yaşıyoruz. Büyüklerimizin dediği gibi eğer yoksa sana ait bir eser yarın gelir yerinde yeller eser. Zenginlerimize sesleniyorum isimleriniz sadece mezar taşlarında yazılmasın, ilim irfan yuvalarına verilsin” dedi.

Bakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın isminin anlamının “Cömert kadın” olduğunu belirten Çelik, okulun yapılmasını sağlayan Yıldırım çiftinin çocukları Bülent, Erkam ve Büşra’nın ailelerine önemli bir eser kazandırdılar. Biz birbirimize dua, ederken ‘Allah salih evlatlar versin’ deriz” dedi.

Bakanlığım sırasında Ulaştırma Bakanlığı ile devrim niteliğinde çalışmalar yaptık. Türkiye’nin en ücra köylerindeki okullarını internete kavuşturduk. Gençliğimiz adına eğitime değer verdiği için Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, “Bu öğretmenler gününün Yıldırım ailesi için farklı bir anlamı var. Çocuklarımın el ele vererek yaptırdığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladığı bu okulun açılışında yaşadığımız duyguları anlatmak çok zor.

Okulu görünce çocukluğumuzun zor şartlarını hatırladım. Ülkemiz bugünlere kolay gelmedi. Bugünlere gelişimizin ardında çok büyük yoksulluklar, mücadeleler var. Çok şükür yavrularımız, daha iyi şartlarda geleceğe hazırlanıyorlar. Son on yıl içerisinde devlet-hayırsever iş birliği ile milli eğitim sistemine 200 bine yakın derslik kazandırıldı” dedi.

Eşinin ilk tayin olduğundaki bir anısını anlatan Bakan Yıldırım, “Eşimin tayini İstanbul’a çıktığında, atandığı okulu aramaya gittik. Bir gün akşama kadar okulu bulamadık. Sonra öğrendik ki böyle bir okul yok. Depo tayini diye bir şey varmış, depoya tayin etmişler. İleride okul yapılırsa orada öğretmenlik yapacakmış. Bakın nereden nereye geldik” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından, okulun açılışını yapan Bakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, çocukları Büşra Köylübay, Bülent ve Erkam Yıldırım ile eski Bakan Hüseyin Çelik sınıfları gezdiler. Okulun konferans salonunu gezmek için alt kata inen Yıldırım ve Çelik, burada masa tenisi oynayarak renkli görüntüler oluşturdu.

Açılış Töreni, ünlü müzik grubu Gripin’in konseriyle son buldu.

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 2988 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA